Emma Drobná: Nikto odo mňa nečaká punk ani metal

Víťazka štvrtej série speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar Emma Drobná toho od svojho vstupu do šoubiznisu stihla dosť – účinkovala v šou Tvoja tvár znie povedome, vydala svoj debutový singel Smile, a dokonca bola nominovaná na cenu OTO 2017 v kategórii speváčka. V rozhovore, ktorý nám poskytla, hovorí o svojich doterajších skúsenostiach v hudobnom priemysle i o tom, s kým by rada spolupracovala.

Predtým ako si začala svoju hudobnú kariéru, mala si nejaké iné plány do budúcna? Štúdium alebo konkrétne zamestnanie?

Mala som obrovské plány v cestovaní, tiež som chcela ísť študovať hudbu, ale premýšľala som nad tým veľmi potichu, keďže som si v speve moc neverila.

Na začiatku ťa mnohí popisovali ako nesmelú. Zmenilo ťa istým spôsobom pohybovanie sa v hudobnom priemysle?

Určite ma to trošku zmenilo. Viem reagovať v situáciách, v ktorých by som bola predtým možno stratená. Ale svojím spôsobom som stále nesmelá v prostredí a v spoločnosti, ktorú nepoznám.

Skôr ako si išla na kasting do Superstar, mala si nejaké konkrétne očakávania? 

Ja som na ten kasting ani veľmi nechcela ísť, takže som neočakávala nič. Po kastingu som dokonca aj chcela odstúpiť, ale ľudia okolo mňa ma prehovorili, aby som to nerobila.

ema
Foto: archív E. Drobnej

V prvej sérii šouTvoja tvár znie povedome si mala možnosť predviesť sa v koži niekoho úplne iného. Ako si sa cítila? Ktorá hviezda ti najviac, alebo naopak, najmenej sadla?

Necítila som sa vždy úplne komfortne, hlavne keď som mala spievať, tancovať a ešte aj napodobňovať nejakú speváčku, a to na podpätkoch. (smiech) Najviac mi asi sadla Sinéad O’Connor.

Minulý rok si vydala svoj debutový singel Smile. Aká inšpirácia za ním stojí?

Je to inšpirované mojimi pocitmi. Spieva sa tam o zamilovanom trojuholníku a odzrkadľuje to moju situáciu, keď som si myslela, že som zahľadená do istého človeka. Pritom som nechcela byť a netúžila som po tom.

Máš určený nejaký konkrétny smer, ktorým sa chceš po hudobnej stránke naďalej uberať?

Neškatuľkujem a ani seba nechcem zaškatuľkovať na určitý druh hudby. Určite odo mňa nikto nečaká punk ani metal (to ani ja sama od seba), ale väčšinou sa nápady tvoria popri jammovaní s kapelou. Poprípade mi stačia tri či štyri akordy, kde si vymyslím spevácku linku, a potom sa dotvára hudba.

Foto: archív E. Drobnej

Ak by si si mohla vybrať hocikoho zo slovenskej, prípadne svetovej hudobnej scény k spoločnej spolupráci, kto by to bol?

Zo slovenskej asi Katarzia alebo Korben Dallas a zo svetovej by som neodmietla Coldplay, Rihannu či Chata Fakera. (smiech)

Medzi našimi študentmi sa určite nachádza viacero nádejných hudobníkov.  Nie každý z nich však má dostatok sebavedomia či presvedčenia, že to v tejto brandži môžu niekam dotiahnuť. Čo by si im odkázala?

Odkazujem im, nech sú sami sebou. A hlavne nech myslia na karmu, ktorá je za každými dverami a neustále číha. (smiech) A ak má niekto nedostatok sebavedomia alebo je sčasti introvert, nech to skúsi prekusnúť, aj keď to nie je vždy ľahké. Mne sa napríklad často stávalo v spoločnosti ľudí, ktorých som nepoznala, že som mala akoby zimnicu a celá som sa triasla. To ale po čase prestalo, keď som si uvedomila, že ľudia ma nechcú zjesť ani mi ublížiť. A hlavne si užívam prítomnosť. Väčšinou. (smiech)

autorka: Sofia Prétorová 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.