Aký je Office zadarmo? Šikovný nástroj, no niektorí majú problémy s inštaláciou

Študenti UKF majú možnosť nainštalovať si Microsoft Office zadarmo. S inštaláciou balíka majú rozporuplné skúsenosti – niektorým ide poľahky, iným nefunguje ani na niekoľko pokusov.

Ministerstvo školstva Slovenskej Republiky uzavrelo dohodu so spoločnosťou Microsoft, čo pre študentov a zamestnancov UKF znamená, že majú k dispozícii balík Microsoft Office 365 Education zadarmo.

Je to veľmi šikovný balík, ktorý vám umožňuje pracovať s najnovšími verziami Microsoft Office aj bez toho, aby ste boli vždy online.

Všetko funguje, aj keď nie ste pripojený na internet, takže ak máte počas cestovania čas, môžete si na notebooku, tablete alebo mobile dopísať aj seminárnu prácu.

„Táto verzia je platná pre počítače (PC, Mac) a mobilné zariadenia (tablety a telefóny) s rôznymi platformami (Android, Windows mobil, iOS),“ potvrdila nám Katarína Fabiánová, správkyňa MS Office 365 na UKF.

Office navyše nie je potrebné obnovovať každý rok. „Je to skvelý starter pack do školy namiesto zošita a pera, odporúčam,“ hodnotí pre Občas nečas študent Kristián.

Hračka alebo nočná mora?

Tento projekt na našej univerzite funguje od akademického roku 2016/2017. Preklikáte sa k nemu na hlavnej webovej stránke univerzity. V článku sa dočítate, ako postupovať a nainštalovať produkt.

„S tým návodom na stránke školy, je to skutočne hračka. Mala som to nainštalované za desať minút a ihneď som s tým mohla pracovať,“ prezradila nám študentka Marcela.

Opačnú skúsenosť má však študentka Michaela, ktorej sa nepodarilo Office nainštalovať ani na niekoľko pokusov:

Zadala som svoj študentský email, čakala na overovací kód, bez ktorého neviem pokračovať, a ten neprišiel. Skúšala som to niekoľkokrát a správa neprišla, hľadala som ju aj v spame aj vo vymazanej pošte. S emailom problém nie je, iná pošta prišla bez problémov.“

autorka: Viktória Záčeková

foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: