Dokáž, že nie si ľahostajný. Zapoj sa do čistenia nábrežia rieky Nitra

Kusy nábytku, plastové fľaše i prepchané igelitové tašky. To všetko sa povaľuje v okolí rieky.

V sobotu 21. apríla sa môžete zapojiť do čistenia nábrežia rieky Nitra. Iniciátorom podujatia je Ekologická servisná organizácia (ESORG). Cieľom je odstrániť z brehov špinu a odpadky.

Zraz je naplánovaný na deviatu hodinu pri Nitrianskych komunálnych službách. Stačí, ak prídete – pracovné rukavice a vrecia na odpad budú pripravené. Dobrovoľníci sa rozdelia do skupiniek a spoločnými silami vyčistia kúsok nášho mesta. Likvidáciu nazbieraného odpadu zabezpečia Nitrianske komunálne služby. Čerstvé informácie nájdete na facebookovej stránke udalosti.

Ochrana životného prostredia je čoraz populárnejšou témou. Nie vždy sa to odráža v realite. „Každý človek, ktorého stretnem, má záujem o životné prostredie, o záchranu tejto planéty, ale v skutočnosti priložiť k ruku k dielu chce asi každý desiaty človek. Bohužiaľ,“ konštatuje organizátor podujatia Richard Ulianko.

Ako to zmeniť? „Každý musí začať sám od seba – študovať, zaujímať sa,“ tvrdí Ulianko. Riešením je podľa neho aj enviromentálna výchova mládeže. „Jedine mládež môže zmeniť tento svet,“ hovorí.

Ekologická servisná organizácia pripravuje tento rok aj ekologický veľtrh Ekofestival (15. – 16. júna 2018). Stretnú sa tu firmy, drobní výrobcovia, neziskové organizácie, útulky a predovšetkým ochrancovia prírody. Zapojiť sa môžete tiež do organizácie podujatia, kontakty sú uvedené na stránke esorg.sk.

autorka: Katarína Bačová
náhľadová foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: