Kinopremiéry 2018: Máj

Koniec školy sa blíži, no s ním aj začiatok skúškového. Na spríjemnenie tohto obdobia však môžete zájsť do kina. Ponúka sa vám ukrajinská rozprávka Ukradnutá princezná z prostredia rytierov, princezien a zlých čarodejníkov. Z úplne iného súdka je tu zase prevratný horor Tiché miesto, ocenený aj samotným Stephenom Kingom. Pre fanúšikov Marvelu do kín prichádza aj pokračovanie Deadpoola a pre fanúšikov Star Wars zase Solo, film o dobrodružstvách Hana Sola.

Tiché miesto (A Quiet Place)

Premiéra: 3. máj

Žáner: horor

Réžia: John Krasinski

Hrajú: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 90 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Paramount Pictures

Je rok 2020 a väčšina ľudskej populácie bola vyhubená akýmisi zvláštnymi a nebezpečnými tvormi s mimoriadne citlivým sluchom. Rodina Abbottových zatiaľ úspešne prežila. Pomohli im v tom rôzne opatrenia, ale aj znalosť znakovej reči, ktorú ovládajú kvôli nepočujúcej dcére Regan (Millicent Simmonds). Stačí však málo a všetko úsilie môže vyjsť nazmar.

Foto: cine-max.sk

Mnohí nazývajú tento film jedným z najlepších hororov za posledných pár rokov. Okrem pozitívneho hodnotenia na stránke Rotten Tomatoes (95 %) či Metacritic (82 bodov to 100) film na Twittri vyzdvihol aj samotný Stephen King. Podľa neho ide o výnimočný horor, najmä vďaka využitiu ticha.

Okrem toho sa na internete objavilo niekoľko príspevkov ľudí, ktorí boli na premiére v kine – vraj po skončení filmu a následnom odchode divákov boli všetci ticho, akoby sa báli prehovoriť.

Herečka Millicent “Millie” Simmonds, ktorá si zahrala Regan, je aj v skutočnosti hluchá.

Je možné, že sa dočkáme aj pokračovania.

Pomsta (Revenge)

Premiéra: 3. máj

Žáner: triler/akčný

Réžia: Coralie Fargeat

Hrajú: Matilda Anna Ingrid Lutz, Kevin Janssens, Guillaume Bouchède, Vincent Colombe

Krajina pôvodu: Francúzsko

Dĺžka: 108 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: Rézo Films/Neon

Jen (Matilda Lutz) je milenkou Richarda (Kevin Janssens), jedného z troch samoľúbych a bohatých oteckov. Veci sa však vymknú spod kontroly, keď o ňu prejavia záujem aj ostatní dvaja a jeden z nich ju dokonca znásilní. Richard sa rozhodne zhodiť ju z útesu, aby sa to všetko ututlalo. Ona však prežije. A pomstu si rozhodne nenechá ujsť.

Film obsahoval toľko krvi, že rekvizitárom často dochádzali zásoby.

Pomstu premietli minulý rok v rámci sekvencie Midnight Madness na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

Foto: cine-max.sk

Ukradnutá princezná (Ruslan i Ljudmila)

Premiéra: 17. máj

Žáner: animovaný

Réžia: Oleh Malamuzh

Hrajú: Oleksij Zavhorodnij, Nadija Dorofejeva, Vasyl Virasťuk, Sergej Pritula

Krajina pôvodu: Ukrajina

Dĺžka: 85 min.

Prístupnosť: pre všetky vekové kategórie

Jazyková verzia: slovenský dabing

Distribútor: UFD

Ukrajinská animovaná rozprávka Ukradnutá princezná vás vezme do časov rytierov a princezien. Potulný umelec Ruslan (Oleksij Zavhorodnij) sa túži stať rytierom. Stretne Milu (Nadija Dorofejeva), do ktorej sa zaľúbi, a pritom nevie, že ide o kráľovu dcéru. Každý príbeh však potrebuje aj nejakého záporáka, a ten sa objaví aj tu – zlý čarodejník Černomor (Yevgen Malukha) Milu ukradne a Ruslanovi nezostáva iné, len ju zachrániť.

Film je inšpirovaný rozprávkou Ruslan a Lyudmila od ruského autora Alexandra Puškina.

Oleksij Zavhorodnij a Nadija Dorofejeva (tvoriaci kapelu Vremya i Steklo) okrem toho, že dabovali hlavné postavy, taktiež nahrali pieseň do soundtracku.

Deadpool 2 (Deadpool 2)

Premiéra: 17. máj

Žáner: akčný/komédia

Réžia: David Leitch

Hrajú: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Brianna Hildebrand, Bill Skarsgård, Zazie Beetz

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 120 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: 20th Century Fox

Wade Wilson (Ryan Reynolds), teda Deadpool, sa prvýkrát objavil vo Wolverinovi v roku 2009. V roku 2016 dostal svoj vlastný film, ktorý si vyslúžil obrovský úspech u divákov aj kritikov. Teraz prichádza pokračovanie. V ňom sa náš škaredý a večne vtipný superhrdina rozhodne sformovať tím – X-Force, ktorý má za úlohu chrániť mladého mutanta Russella (Julian Dennison) pred Cablom (Josh Brolin), kybernetickým vojakom cestujúcim v čase.

Počas nakrúcania sa stalo nešťastie, pri ktorom zahynula kaskadérka Joi Harris. Pri natáčaní naháňačky nezvládla svoj stroj, narazila na obrubník a vletela do výlohy. Na mieste zomrela.

Foto: cine-max.sk

Medzi hercami, ktorých tvorcovia zvažovali do úlohy Cabla, boli napríklad Liam Neeson, Mel Gibson, Bruce Willis, Sylvester Stallone či Arnold Schwarzenegger.

Na ďalšom pokračovaní sa už pracuje.

Solo: A Star Wars Story (Solo: A Star Wars Story)

Premiéra: 24. máj

Žáner: akčný/sci-fi

Réžia: Ron Howard

Hrajú: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge a Paul Bettany

Krajina pôvodu: USA

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Walt Disney Studios Motion Pictures

Vesmírny western zo sveta Star Wars sa zameriava na život jednej z kľúčových postáv – Hana Sola (Alden Ehrenreich). Môžete sa teda tešiť na dobrodružstvá mladého letca, ktorého na legendárnej lodi Millenium Falcon sprevádza jeho verný priateľ Chewbacca (Joonas Suotama).

Foto: cine-max.sk

Sneak-peek na tento film sa objavil na tohtoročnom Super Bowle. Stal sa najsledovanejším Super Bowl trailerom na Youtube za tento rok s ôsmimi miliónmi zhliadnutí.

Pracovný názov filmu bol Red Cup – tak sa v USA nazývajú červené plastové poháre od spoločnosti Solo.

Článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX NITRA.

 

Zdieľajte článok

Komentáre: