Kinopremiéry 2018: Jún

Pre niektorých sa už skúškové skončilo, iní ešte len začínajú. No či už ako chvíľkový oddych medzi učením, alebo ako oslava konca ďalšieho semestra, vám môže poslúžiť návšteva kina.

V júnovej ponuke sú pecky ako Debbina 8 či piate pokračovanie Jurského parku, ďalej úspešný LGBT film Ja, Simon. Pre nostalgikov sú tu nové dobrodružstvá kutilov Pata a Mata, a ak sa chcete zasmiať, nepremeškajte komédiu Som sexy v hlavnej úlohe s komičkou Amy Shumer.

Debbina 8 (Ocean´s 8)

Premiéra: 7. jún

Žáner: krimi/akčný

Réžia: Gary Ross

Hrajú: Anne Hathaway, Sarah Paulson, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 110 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Tento rok prichádza do kín dlho-očakávaný spin-off z filmovej trilógie. Namiesto dobre známej Dannyho jedenástky sa nám tento raz v hlavných úlohách predstaví čisto ženské obsadenie.

Debbie (Sandra Bullock), sestra Dannyho Oceana, sa nechá inšpirovať svojím bratom a naplánuje lúpež každoročne sa konajúcej newyorskej slávnosti Met Gala. K dosiahnutiu svojho cieľa zostaví dokonalý tím, skladajúci sa z Amity (Mindy Kaling), Lou (Cate Blanchett), Tammy (Sarah Paulson), Constance (Awkwafina), Nine Ball (Rihanna) a Rose (Helena Bonham Carter).

Vo filme sa objaví aj mnoho ďalších známych tvári: Anne Hathaway, Zayn Malik, Kylie a Kendall Jenner, Dakota Fanning, Serena Williams či Maria Sharapova.

Helena Bonham Carter a Anne Hathaway si už spoločne zahrali v dvoch filmoch: Les Misérables a Alica v krajine zázrakov, kde si zahrali sestry.

Ja, Simon (Love, Simon)

Premiéra: 14. jún

Žáner: dráma

Réžia: Greg Berlanti

Hrajú: Nick Robinson, Katherine Langford, Josh Duhamel, Jennifer Garner

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 109 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: 20th Century Fox

Film Ja, Simon je adaptáciou románu Simon vs. the Homo Sapiens Agenda od autorky Becky Albertalli. Hlavný protagonista, Simon Spier (Nick Robinson), je stredoškolák a utajený gay. Cez internet sa postupne zamiluje do jedného zo svojich spolužiakov, ktorého identitu však nepozná – vystupuje pod prezývkou Blue. Neskôr sa Martinovi (Logan Miller), ďalšiemu Simonovmu spolužiakovi, podarí odhaliť ich komunikáciu a skrz ňu začne Simona vydierať.

Ide o prvý film od veľkého hollywoodskeho štúdia, ktorého ústrednou témou je romantický príbeh homosexuálnych teenagerov. Celkovo je film pozitívne hodnotený kritikmi aj divákmi. Na stránke Rotten Tomatoes má hodnotenie 92 %, na stránke Metacritic 72 bodov zo 100. Autorke knižnej predlohy sa film tiež páčil – podľa nej je v ňom obsiahnutá presne tá myšlienka, o ktorú sa vo svojej knihe pokúšala.

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný (Loving Pablo)

Premiéra: 14. jún

Žáner: dráma/životopisný/kriminálny

Réžia: Fernando León de Aranoa

Hrajú: Penélope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard, David Valencia

Krajina pôvodu: Španielsko/Bulharsko

Dĺžka: 123 min.

Prístupnosť: od 15 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: GEM Entertainment

Španielska dráma o zločincovi Pablovi Escobarovi je inšpirovaná bestsellerom Loving Pablo, Hating Escobar od žurnalistky Virginie Vallejo, ktorá s ním istý čas bola vo vzťahu.

Dej sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia. Novinárka Virginia Vallejo (Penélope Cruz) je pozvaná na V.I.P párty na Escobarov (Javier Bardem) ranč, kde sa s ním zoznámi. Napriek tomu, že je ženatý, spolu nadviažu vášnivý vzťah. Virginia si však postupom času začne uvedomovať jeho obrovský vplyv – predsa len ide o najznámejšieho kolumbijského drogového dílera, prezývaného tiež „kráľ kokaínu“.

Herci v hlavných úlohách, Penélope Cruz a Javier Bardem, tvoria od roku 2010 manželský pár.

Pat & Mat znovu v akcii (Pat & Mat znovu v akci)

Premiéra: 21. jún

Žáner: animovaný

Réžia: Marek Beneš

Krajina pôvodu: Česká republika

Dĺžka: 75 min.

Prístupnosť: pre všetky vekové kategórie

Jazyková verzia: slovenský dabing

Distribútor: Continental film

Naši obľúbení kutili sú späť! Známa dvojica Pat a Mat sa presťahujú do nových domov, kde ich čakajú nové výzvy a zábavné príhody. Keďže už doba pokročila, aj oni sa stretnú s výdobytkami modernej technológie, ako sú napríklad bezpečnostné kamery či solárne panely.

Jurský svet: Zánik ríše (Jurassic World: Fallen Kingdom)

Premiéra: 21. jún

Žáner: akčný/dobrodružný/sci-fi

Réžia: J. A. Bayona

Hrajú: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Jeff Goldblum

Krajina pôvodu: USA/Španielsko

Dĺžka: 128 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Distribútor: Universal Pictures

Na ostrove Isla Nublar žijú dinosaury voľne tri roky po tom, ako bol zrušený nápad s tematickým Jurským parkom. Keď však vulkanické erupcie začnú ohrozovať ich životy, Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) sa rozhodne sformovať organizáciu pre ich ochranu pod názvom Dinosaur Protection Group. V nej sa nachádzajú aj Owen (Chris Pratt), jej priateľ, a Benjamin (James Cromwell). Neskôr Claire s Owenom zistia, že boli oklamaní a zradení.

Zánik ríše je v poradí piatym v sérii filmov Jurského parku. Je pokračovaním filmu Jurský svet z roku 2015.

Natáčanie prebiehalo na Havaji a v štúdiách v Londýne.

V roku 2021 by malo mať premiéru ďalšie pokračovanie série.

Som sexy (I Feel Pretty)

Premiéra: 28. jún

Žáner: komédia

Režisér: Abby Kohn/Marc Silverstein

Hrajú: Amy Schumer, Michelle Williams, Tom Hopper, Rory Scovel, Emily Ratajkowski

Krajina pôvodu: USA

Dĺžka: 120 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: české titulky

Distribútor: STXfilms

Renee (Amy Shumer) má kvôli svojmu vzhľadu kolísavé sebavedomie. V živote jej v podstate nič nechýba – má kamarátky, prácu, občas natrafí aj na nejakého muža, no vo výsledku nie je spokojná sama so sebou. Keď však jedného dňa spadne na rotopede a buchne sa pritom do hlavy, stane sa zázrak. Po prebudení je z nej kráska! Takto sa však vidí len ona sama, ostatní ju vidia tak, ako doteraz. Aj napriek tomu to však urobí hotové čary s jej sebavedomím!

Film si doposiaľ odniesol skôr negatívne hodnotenia – 33 % na stránke Rotten Tomatoes a 47 bodov zo 100 na stránke Metacritic. Okrem toho film čelí aj obvineniam z toho, že je urážlivý voči ľuďom s nadváhou.

Článok vznikol v spolupráci s Cinemax Nitra

Zdieľajte článok

Komentáre: