V Nitre sa koná prvý festival s pouličným jedlom

Od dnešného dňa do soboty večera sa všetci fanúšikovia pouličného jedla môžu na Svätoplukovom námestí v Nitre zúčastniť Nitránskeho Street Food Festu. Jedlo si môžete vychutnať v sprievode hudby, o ktorú sa postará napríklad aj Robert Burian.

Napriek tomu, že je stravovanie formou pouličných stánkov v Amerike či Ázii známe už dlhé roky, v Európe sa stalo obľúbeným len v posledných rokoch. V súvislosti s ním sa hovorí o životnom štýle a mnohí považujú spôsob stravovania v takýchto prevádzkach za hipsterský spôsob života.

Aj mnoho podnikov u nás sa rozhodlo vybudovať si svoj biznis stánkami lákajúcimi na rýchle jedlo, ktoré nájdete kdekoľvek na ulici. Bratislavským Streed food parkom, ktorý sa konal v júni už dvadsiaty krát, sa inšpirovala aj Nitra.

Zaujímavosťou streed foodov je aj spôsob recyklovania. Všetok odpad, ktorý je na festivale vyprodukovaný, sa dá recyklovať. Na festivaloch sa zvyknú nachádzať špeciálne kontajnery, ktoré sú určené na tento odpad.

Foto: autorka

22 stánkov

Na multižánrovom festivale pestrej hudobnej produkcie a moderného street foodu nájdete dokopy 22 stánkov s jedlom a nápojmi. Z jedla si môžete vybrať napríklad burgre, palacinky či slovenské špeciality, ale na svoje si prídu aj fanúšikovia zdravšieho jedla. V ponuke nápojov nechýba domáce pivo, cider či vínny stánok.

Občas nečas vyspovedal zopár predajcov, ktorí sa rozhodli ponúkať svoje jedlo na tomto festivale.

„Projekt Simply sme sa rozhodli založiť, lebo sme dlhé roky pôsobili v oblasti gastronómie a stačilo nám už toho naháňania. Vždy je nad vami nejaký šéf, ktorý si myslí, že to vie lepšie. Preto sme do toho šli tak, že sa radšej zadlžíme, ale budeme to robiť po svojom. Tohto festivalu sme sa rozhodli zúčastniť, lebo nás oslovila ponuka na Facebooku. Zaujalo nás, že je to prvý streed food festival v Nitre,“ uviedol majiteľ podniku Simply z Trnavy.

“Rozhodli sme sa zúčastniť, pretože poznáme túto akciu z Bratislavy a keďže sme domáci výrobca cideru, tak sme chceli našu značku ešte viac prezentovať. Náš cider funguje od roku 2014 a sídlime v Nitre, kde nápoj vyrábame,“ povedali nám v stánku Martin’s Cider.

Foto: autorka

„Zúčastniť sme sa rozhodli preto, lebo dlho spolupracujeme s hlavným organizátorom a do Nitry chodíme veľmi radi prezentovať našu značku. V ponuke máme kávu, ktorú si pražíme sami. Kávu chceme ponúknuť nielen v Galante, kde sídlime, ale aj v širšom okolí,“ vysvetlil majiteľ rodinnej pražiarne Inpresso.

titulná foto: Facebook Nitránsky Street Food Fest

Zdieľajte článok

Komentáre: