Ako si objednať známku na ISIC bez zbytočných komplikácií?

Študenti UKF mali problémy pri vybavovaní novej známky na kartu ISIC. Ich dôvodom bola nedostatočná informovanosť a nejasný systém.

Viacero študentov na UKF narazilo na problém pri snahe obnoviť si známku ISIC. Niekto si ju zabudol predobjednať v stanovenom termíne v AiS-e a nevedel, ako má postupovať ďalej. Iní si ju síce predobjednali, ale nevedeli kedy a kde si môžu známku vyzdvihnúť.

Ako postupovať pri objednávaní známky?

V priebehu druhého semestra si môžete v AiS-e predobjednať známku na nasledujúci akademický rok. Do priečinku správy vám príde výzva na jej predobjednanie. V tele správy sú uvedené všetky dôležité informácie. Za známku uhradíte platbu. Môžete si tiež zvoliť známku NO ISIC, ktorá je zadarmo, ale nemôžete si s ňou nárokovať na akcie v obchodoch.

Zvolenú známku si potom už len v deň zápisu vyzdvihnete v hlavnej budove UKF. V prípade, že sa ho nezúčastnite, je možné si nálepku vybrať aj v iný deň. Na začiatku semestra si však treba sledovať facebookovú stránku UKF, kde brigádničky uverejňujú miesta a časy odovzdávania.

Ak si niekto zabudne predobjednať známku, nič sa nedeje. Stačí len uhradiť desať eur na stránke http://www.objednaj-preukaz.sk/. V takom prípade však už nemáte nárok na NO ISIC nálepku.  Tu si môžete vybrať z dvoch možností doručenia. Buď si ju môžete vyzdvihnúť u brigádnika v škole, alebo si zvoliť adresu, na ktorú chcete, aby vám známka prišla.

Samotná nálepka nestačí na to, aby ste mali zľavy na autobusovú dopravu, respektíve vlaky zadarmo. Na to potrebujete uhradiť tri eurá na stránke https://moja.dopravnakarta.sk/. Potom už stačí iba priložiť ISIC k terminálu na hlavnej budove a vaša karta bude plne funkčná.

Autor: Tomáš Polanský

Zdieľajte článok

Komentáre: