V hokejovom súboji nitrianskych univerzít opäť uspela UKF

Trinásteho novembra o devätnástej hodine sa v Nitra aréne v už tradičnom zápase stretli tímy Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Atraktívny duel prilákal množstvo divákov. Či už priaznivcov hokeja, alebo len zvedavých študentov. Z triumfu sa opäť tešili hráči UKF.

Podľa organizátorov sa na štadióne zišlo viac než 4 000 divákov. Tí sa spoločne stretli, aby podporili svoju univerzitu. O prvé vhadzovanie sa postarali rektori oboch univerzít. Za UKF to bol Libor Vozár, za SPU zas Klaudia Halászová.

Zaplnená nitrianska hala zažívala už od začiatku skvelú šou. Nálada bola vyburcovaná, o čo sa postarali aktéri z radov oboch univerzít. Aj tento rok sa ako stála súčasť akcie predstavil moderátor Lukáš Žiačik Ten nenechal publikum ani chvíľu nečinne sedieť a aj vďaka nemu sa počas celého zápasu ozývalo skandovanie a povzbudzovanie.

Oživením pred začiatkom zápasu boli krátke videá, na ktorých sa postupne predstavovali hráči oboch tímov. Vtipným detailom vo videách UKF bola hračka traktora, ktorá reprezentovala SPU. Organizátori aj hráči sa teda už od prvých minút zápasu starali o výbornú atmosféru v publiku.

Hra oboch tímov bola v prvej tretine vyrovnaná, aj keď sa UKF podarilo rýchlymi gólmi v skorých minútach dostať do vedenia. Rozdielovým hráčom bol po väčšinu zápasu brankár UKF, ktorý svojimi výkonmi držal tím nad hladinou, aj keď došlo k vyrovnaniu. V tretej tretine mali však už jasne navrch hráči UKF a tak sa zápas skončil jednoznačne 8:5 v ich prospech.

Hlavnú cenu zápasu, putovný pohár, odovzdal do rúk víťazom prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Univerzity Konštantína Filozofa Miroslav Tvrdoň. UKF zvíťazila už po tretí raz za sebou.

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť tu.