Jedáleň bola dlhodobo v strate. Situácia vyústila do zvýšenia cien

Študenti UKF si v posledných dňoch všimli, že obedy výraznejšie zdraželi. Populárne bezmäsité pokrmy za symbolických 90 centov už v ponuke nenájdete. V súčasnosti stojí najlacnejší obed 1,75 eura. Ostatné viac ako dve eurá. Čo stojí za týmto zdražením?

Riaditeľ Univerzitnej jedálne Igor Paulovič vysvetlil, že ceny boli rovnaké už osem rokov. „K cenníku stravných lístkov chcem zdôrazniť, že sa ich výška nemenila od roku 2011.“

„Pôvodný cenník neodzrkadľuje dnešnú úroveň režijných nákladov a cien potravín, ktoré vstupujú do cenotvorby stravných lístkov. Výška cien stravných lístkov už dlhšiu dobu dostáva Univerzitnú jedáleň UKF do straty,“  vysvetľuje, „a preto je nevyhnutné dorovnať úroveň režijných nákladov i surovinového limitu na ich reálnu úroveň. Ak by sa ceny stravných lístkov postupne prehodnocovali v kratších časových obdobiach, nemuselo byť tohtoročné zvyšovanie cien stravných lístkov také ‘dramatické’,“ dodáva.

Problémom je doprava stravy

Jedným z problémov pri tvorbe cien je aj fakt, že jedlo sa distribuuje po celej Nitre. „Problémom, ktorý nákladovo zaťažuje Univerzitnú jedáleň, je rozvoz a výdaj stravy z kuchyne na Nábreží mládeže na výdajné miesta stravy po celom meste,“ objasňuje Paulovič.

„Treba si uvedomiť, že nejde iba o náklady na pohonné hmoty, ale výdaj stravy je potrebné zabezpečiť aj personálne, a to je finančne čoraz náročnejšie,“ hovorí, „s podobnými problémami zápasia aj stravovacie zariadenia iných vysokých škôl,“ dodáva riaditeľ jedálne.

Jedáleň je stále najlacnejšia, snaží sa aj inovovať

„Univerzitná jedáleň UKF v Nitre patrí s cenami jedál denného menu v porovnaní s ostatnými jedálňami verejných vysokých škôl k tým cenovo nižším,“ hovorí riaditeľ jedálne o nastavení cien.

Plná cena jedál sa už šplhá k 4,30 eurám. Do piatich eur sa už pritom najete aj v mnohých reštauráciách. „Pri porovnávaní cien jedál denného menu, či už medzi univerzitnými jedálňami alebo reštauračnými zariadeniami, treba porovnávať aj váhu mäsa, oblohy, prílohy a nielen celkovú cenu. V niektorých zariadeniach nájdete pokrm za 5,40 eura bez ohľadu na typ jedla. U nás sa najete od 1,75 do 2,25 eura,“ hovorí o porovnaní ceny s okolitými reštauráciami.

Uvedené ceny do 2,25 eura sa však týkajú iba tých, ktorí majú nárok na zníženie ceny obeda. „Cena stravných lístkov pre študentov a doktorandov sa upravuje okrem uvedených aspektov aj v závislosti od výšky príspevku z dotácie zo štátneho rozpočtu na stravovanie študentov,“ vysvetlil.

Paulovič tiež povedal, že sa snažia prichádzať s novinkami. „Univerzitná jedáleň sa každý rok snaží zaraďovať do jedálneho lístka nové jedlá s novými receptúrami a novými surovinami. Od minulého roka používame do niektorých múčnych výrobkov pšeno (jediná zásaditá, chutná a dobre stráviteľná obilnina), zaradili sme pizzu z kváskového cesta, prídavky k jedlu napríklad vo forme ovocia,“ dodal na záver. Taktiež verí, že študenti naďalej prejavia záujem o stravovanie sa v jedálni aj napriek zvýšeniu ceny.

Titulná fotografia: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: