Tres Tacos: Originálne mexické jedlo môžete ochutnať už aj v Nitre

Mostná ulica je miestom plným rôznych podnikov. Špeciálne barov a kaviarní, no nechýba ani nejaké to občerstvenie. Najnovšie si tam dokonca môžete prísť vychutnať aj originálne burrito, quesadillu, tacos alebo nachos.

Medzi najväčšie trendy dnešnej doby patrí jednoznačne ochutnávanie zahraničných kuchýň a ich typických jedál. Nitra sa môže pochváliť napríklad indickou reštauráciou, čínskou reštauráciou či viacerými sushi barmi, ktoré ponúkajú unikátny gastronomický zážitok tej najlepšej kvality. Po novom do tohto zoznamu môžeme zaradiť aj bistro Tres Tacos, ktoré zas pod Zobor prináša kúsok temperamentného Mexika.

Majiteľka si originálnym podnikom splnila sen

Už na prvý pohľad bistro zaujme tradičným mexickým dizajnom, výraznými farbami a širokou ponukou jedál a nápojov, spomedzi ktorých si nájde to svoje každý zákazník. O podniku snívala majiteľka už dlhé roky, počas ktorých cestovala po svete. Sen sa jej podarilo premeniť na skutočnosť a už pár mesiacov dokazuje zákazníkom, že aj Slováci vedia pripraviť chutné mexické jedlo.

Hoci sú priestory podniku skromnejšie, sú útulné a partia ľudí sa tam zmestí bez najmenších komplikácií. Pre fajčiarov je pripravená aj celosezónna terasa, ktorá je v zime vykurovaná, čo fajčiari určite ocenia.

V menu si nájdu svoje milovníci mäsa aj vegetariáni

Menu v podniku je skutočne pestré. Na svoje si prídu nie len priaznivci pikantného jedla, ale aj tí, ktorí štipľavé príliš radi nemajú, dokonca o hlade neostanú ani vegetariáni. Je len na vás, čo si do svojho burrita, tacos alebo quesadilly dáte. Vybrať si môžete druh mäsa aj veľkosť danej porcie. K nachos máte na výber spomedzi troch tradičných omáčok v ľubovoľnej kombinácii. Smäd uhasíte pomocou originálneho mexického piva, známeho čaju Arizona alebo domácich limonád.

Jedna porcia nachos, tacos, quesadilly či burrito misky stojí približne od piatich do šiestich eur. Nachos je v ponuke v dvoch rôznych veľkostiach. Každé jedlo je v aj vo vegetariánskej verzii. Vychutnať si môžete aj tradičnú mexickú polievku. Počas každej sezóny tiež nájdete v menu aj špeciality pre dané ročné obdobie. Dopriať si môžete napríklad aj unikátne wafflitos – ide o dezert, ktorý je kombináciou waflí a šišiek.

Návštevu Tres Tacos teda jednoznačne odporúčame všetkým milovníkom zahraničnej kuchyne, ktorí si potrpia na pravú pikantnú a korenistú chuť exotického Mexika. V podniku zažijete typickú tropickú atmosféru strednej Ameriky a horúcej krvi z Mexika. Za zmienku stojí aj kvalitný servis. Obsluha si svoju prácu odvádza skutočne dobre a navyše, čo zákazníka vždy okrem dobrého jedla poteší, je úsmev na tvári, ktorý len dotvára príjemnú atmosféru celého podniku.

Autorka (text + titulná fotografia): Karin Daráková

Zdieľajte článok

Komentáre: