Prvý ročník Blšáku s Občasom. Výťažok z predaja poputuje na dobrú vec

To, čo niekomu viac nepripadá zaujímavé, sa inému zíde. V tomto duchu sa niesol prvý ročník „blšáku“, ktorý organizoval študentský časopis Občas nečas. Na jednom mieste sa tak objavili oblečenie za nízke ceny aj radosť z jeho opätovného využitia.

Obchody s oblečením sú síce plné tovaru, no ceny sú často privysoké. Obzvlášť pre študentov. Z tohto dôvodu veľa z nich siaha po kúskoch z „druhej ruky“. V Občase nečase redaktorky triedili šatníky a rozhodli sa ponúknuť svoje oblečenie ďalej. Prvý ročník „blšáku“ sa konal v stredu 10. marca na katedre žurnalistiky. Pre kupujúcich bolo pripravených hneď niekoľko stolov plných nielen oblečenia, ale aj topánok či doplnkov. Vyberať si naozaj bolo z čoho. Redaktorky tovar zákazníkom ukazovali a neváhali v prípade núdze i poradiť.

Redaktorky časopisu Občas nečas. Foto: Júlia Jánošíková

Nakupovať mohol každý

Blší trh bol otvorený širokej verejnosti. „Veci si mohol kúpiť ktokoľvek, nemuseli to byť len študenti alebo pedagógovia z katedry žurnalistiky, ktorá sa tu primárne nachádza. Akciu sme propagovali aj na Facebooku, a tak sme sa o nej snažili informovať verejnosť,“ hovorí šéfredaktorka Občasu nečasu Janka Sedláková.

Stoly s oblečením. Foto: Lenka Klobučníková 

Občas nečas pomáha

Akcia nebola užitočná len kvôli možnosti opätovného využitia oblečenia, ale mala aj iný zámer. Časť výťažku z predaného šatstva poputuje ako dar do útulku. Na vybraných stoloch s oblečením si zákazníci mohli prečítať, z ktorých kúskov budú peniaze posunuté týmto smerom. Niekoľko darcov tiež pridalo ľubovoľnú sumu. Najvyšší príspevok bol desať eur. Do budúcna plánuje redakcia akciu zopakovať a pomôcť tak ešte väčším dielom.

Zdieľajte článok

Komentáre: