Galavečer Cirkulátor 2019 otvoril mnohým bránu k vytúženým pracovným príležitostiam

Hovorí sa, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. To platí aj o marketingovej súťaži študentov UKF Cirkulátor. Najúspešnejší účastník tohto ročníka dostal päť ponúk na stáž aj napriek tomu, že nevyhral. Aj mnohí ďalší odišli s možnosťami na cenné pracovné skúsenosti.

Už po štrnásty raz sa uskutočnil Galavečer Cirkulátor, vyhodnotenie medzinárodnej reklamnej súťaže, ktorú tradične organizujú študenti marketingu na UKF. Súťažiaci, organizátori a ďalší hostia, medzi ktorými nechýbali zástupcovia z vedenia univerzity, sa stretli 10. apríla v bare Music a Cafe v N Centre.

Jednou z odmien v balíčku pre súťažiacich bola aj káva. foto: Viktória Záčeková

Večerom sprevádzala známa moderátorka z rádia Europa 2 Becca. Hudobným hosťom bola speváčka Natália Rigová. Organizátori sa rozhodli, že sa chcú viac priblížiť celosvetovo uznávaným súťažiam a preto zmodernizovali kategórie. Kým v minulosti ich bolo jedenásť, tento rok iba päť.

Ešte pred rokom boli medzi kategóriami napríklad printová komerčná reklama, logo či reklamný slogan, tento rok súťažili účastníci v iných odvetviach. Boli nimi media strategy (vytvorenie stratégie pre nejaký mediálny produkt), app design (navrhnúť dizajnové riešenie aplikácie), video, produktový design a 24/ka (na vypracovanie majú súťažiaci 24 hodín).

Speváčka Natália Rigová počas vysúpenia na Cirkulátore. foto: Viktória Záčeková

Vedúcou súťaže je študentka tretieho ročníka na katedre marketingovej komunikácie a reklamy Barbora Melišková. V pozícii hlavnej organizátorky bola po prvý raz. „Bola to pre mňa super skúsenosť. Ja ako organizátorka som jediná tretiačka, zvyšok tímu sú väčšinou piataci. Som najmladšia a celé to zostalo na mojich pleciach. Chopila som sa však toho s tým, že chcem, aby tu po vyšších ročníkoch naďalej zostala tradícia tejto súťaže,“ povedala o organizácii.

„Vždy som sa snažila povzbudzovať svoj tím. Spočiatku som cítila rešpekt z toho, že najmladšia. Potom to však pominulo a stali sa z nás skvelí priatelia. Pre mnohých je to posledný ročník, no chcela som, aby sme to spolu zvládli a urobili niečo aj pre našu katedru,“ dodala.

Balíčky pre ocenených. foto: Viktória Záčeková

Najväčšou výhrou je stáž

Okrem vecných cien môžu súťažiaci získať aj stáž od niektorej zo spoločností. „Firmy si vyberali na stáž tých, ktorí ich najviac zaujali, my do toho ako organizátori nezasahujeme. Jeden súťažiaci dostal tri stáže priamo na galavečeri a ďalšie dve ponuky po ňom, je teda na tom človeku, čo si zoberie z tejto súťaže,“ vysvetlila vedúca súťaže.

Nie je tak najdôležitejšie, aby súťažiaci vyhral. Porota si neraz vyberá aj tých, ktorí sa neumiestnili na popredných priečkach.

Cirkulátor opäť priniesol množstvo možností na stáž pre študentov. foto: Viktória Záčeková

Porotu mimoriadne zaujal Adam Cintula, ktorý skončil druhý v kategórii media strategy. Práve študenta Univerzity svätého Cyrila a Metoda v Trnave si vybralo na stáž päť spoločností.

„Ja som vyhral minulý rok súťaž Štempel (ADC Štempel je obdobná marketingová súťaž, pozn. red.). Robím to pre to, že je to pekné kreatívne cvičenie,“ povedal Adam, ktorý sa súťaží zúčastňuje častejšie. „Neviem, ako som sa o Cirkulátore dozvedel, bolo to náhodou,“ zasmial sa.

„Adam je naším tohtoročným stážovým rekordmanom,“ povedala na jeho adresu vedúca súťaže Barbora Melišková.

Jedným zo súťažiacich bol aj Michal Gališin, ktorý skončil na druhom mieste v kategórii produktový design. (Nedávno sme písali aj o jeho aktivitách vrámci projektu Grow with Google, článok si môžete prečítať tu.) „Cirkulátora som sa zúčastnil už minulý rok, keď som skončil tretí v kategórii logo. V rámci toho som získal dvojmesačnú letnú stáž,“ povedal Michal.

Stáž si mimoriadne pochvaľoval a vysvetli, aký vplyv môže mať na ďalšie kariérne smerovanie. „Počas nej som zistil, čo chcem vlastne robiť. Vďaka súťaži som si sformoval názor na svoju ďalšiu kariéru.“ 

Občerstvenie. foto: Viktória Záčeková

Titulná fotografia: Viktória Záčeková

Zdieľajte článok

Komentáre: