Vzdelávať sa môžete doma a zadarmo. Grow with Google Student Ambasádorom projektu je aj študent UKF

Získavanie rôznych vzdelávacích certifikátov je neraz finančne náročné. Spoločnosť Google však priniesla na trh program Grow with Google, vďaka ktorému sa môžete vzdelávať a získavať uznávané certifikácie zadarmo. Jedným zo študentských ambasádorov projektu je aj Michal Gališin, študent masmediálnej komunikácie a reklamy na UKF.

Grow with Google ponúka bezplatné vzdelávanie, nástroje a školenia od spoločnosti Google. Touto formou pomáha ľuďom získavať zručnosti a vedomosti, ktoré môžu zohrávať dôležitú úlohu pri hľadaní si zamestnania či naštartovaní vlastného podnikania.

Na Slovensku táto služba funguje od roku 2016 a odvtedy vyškolila vyše 55-tisíc Slovákov, a to najmä prostredníctvom online kurzov v programe Digitálna garáž. Viac ako štyritisíc z nich si vďaka nadobudnutým vedomostiam našlo novú prácu alebo sa posunulo v podnikaní. Vedomosti, ktoré takto človek získa, majú široké uplatnenie. „Program Grow with Google otvára príležitosti každému, nielen v oblastiach digitálnych zručností,“ hovorí Michal.

Ponuka kurzov je široká

Vzdelávacie programy poskytujú kurzy v oblastiach osobného rozvoja, startupov, podnikania, Youtube tvorby, neziskových organizácií, kultúrnych inštitúcií, vedomosti pre developerov či pre učiteľov.

V rámci rozvoja digitálnych zručností a osobného rastu máte možnosť využiť Digitálnu garáž. Tá je online školením zameraným na digitálny marketing od sociálnych sietí až po reklamu nielen Google produktov. Jej súčasťou je certifikovaný kurz základov digitálneho marketingu. Kurz ponúka aj témy ako napríklad mobile marketing, budovanie si značky či sebapropagácia.

Dĺžka vzdelávacieho procesu závisí od toho, ktorý kurz si zvolíte. „Jeden modul Digitálnej garáže trvá približne jednu až dve hodiny, ale napríklad celý certifikovaný kurz Základov digitálneho marketingu trvá deväť hodín,“ hovorí Michal, „ten konkrétne prebieha tak, že najskôr absolvujete 26 modulov pomocou krátkych videonávodov a rýchlych kvízov. Potom si spravíte záverečný test zložený zo 40 otázok a keď ho úspešne zdoláte, získate certifikát,“ vysvetľuje ďalej. „Ak sa vám to na prvýkrát nepodarí, nezúfajte, dostanete šancu na opravné pokusy. Ja si certifikát uvádzam aj vo svojom životopise. Je to zárukou kvalitných vedomostí a chuti sa stále niečo učiť.“ dodáva.

Do vzdelávania sa zapojí aj univerzita

Koncom februára absolvovali vybraní študentskí ambasádori programu úvodné školenie. Michalovým plánom bude proaktívne organizovanie podujatí a šírenie povedomia o programe Grow with Google vo svojom okolí. Plánuje zorganizovať na katedre masmediálnej komunikácie a reklamy rôzne prednášky.

On sám prešiel niekoľkými kurzmi z ponuky a naďalej sa vzdeláva. „Pomocou Digitálnej garáže som prešiel kurzmi nielen o digitálnom marketingu. Zaujali ma témy na zvýšenie si produktivity či základy zdrojového kódu. Momentálne si dokončujem tému Ako si vybudovať sebadôveru pomocou sebapropagácie,“ hovorí.

Grow with Google Student ambasádormi na rok 2019 sa stali vybraní proaktívni študenti, ktorí sa neboja výziev a chcú pomáhať vzdelávať svoje okolie. Na tento rok bolo vybraných 18 študentov z celého Slovenska. „Pokiaľ študujete na vysokej alebo strednej škole, nebojíte sa výziev a hovorí vám niečo online marketing, určite sa prihláste aj vy v ďalšom ročníku. Je to pre mňa nezameniteľná skúsenosť.“ vysvetlil študent marketingu.

„Ak máte záujem sa dozvedieť viac o samotnom programe, určite navštívte stránku projektu, kde sa môžete ihneď začať vzdelávať,“ dodáva na záver.

dav
Zdieľajte článok

Komentáre: