Kinopremiéry 2019: Máj

Máj lásky čas? Ak tento scenár očakávate v kinosálach Cinemaxu, možno budete mierne zaskočení. Dočkáte sa totiž zábavy, strachu, akčnosti a chýbať nebude ani dávka napätia. Milovníci filmov si však určite svoju lásku na filmovom plátne nájdu.

Poriadne „zadymená“ komédia s atraktívnym obsadením odštartuje máj, ako sa patrí. Fanúšikovia „čerstvého vetra“ v hororovom žánri privítajú nevšednú origin story o trochu zvrátenom Supermanovi. O slovo sa prihlási aj Keanu Reeves vo svojej už ikonickej roli či legendárny Elton John v životopisnej snímke. Mesiac uzavrie svojím divokým revom mýtická Godzilla.

The Beach Bum

Premiéra: 2.5. 2019

Žáner: komédia

Réžia: Harmony Korine

Hrajú: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Martin Lawrence, Zac Efron

Dĺžka: 95 minút

Jazyková verzia: české titulky

Život plný chľastu, trávy a zábavy. Aspoň tak si to predstavuje talentovaný spisovateľ, ktorý si hovorí Moondog. Zodpovednosť nie je jeho silnou stránkou, dôležité je, aby vždy bolo čo húliť. Jedného dňa to Moondog preženie a aby sa vyhol trestu, ocitá sa na odvykačke. Dokáže však liečebňa utlmiť taký živel, akým hlavný hrdina bezpochyby je? Pripravte sa na divoký trip plný zaujímavých mien!

Režisér Harmony Korine sa nechal počuť, že niektoré kiná v Los Angeles súhlasili s tým, že počas premietania filmu nechajú medzi divákmi kolovať marihuanu.

Kinopremiéry
Film The Beach Bum (foto: Cinemax)

Syn temnoty (Brightburn)

Premiéra: 16.5. 2019

Žáner: horor

Réžia: David Yarovesky

Hrajú: Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Matt Jones, Meredith Hagner

Jazyková verzia: slovenské titulky

Čo by sa stalo, ak by dieťa z iného sveta pristálo na Zemi? Adoptoval by si ho ľudský pár a snažil by sa ho vychovať najlepšie, ako by mohol. Už sme to tu raz mali, no tento malý chlapec nebude ďalším Supermanom. On totiž plánuje využiť svoje schopnosti oveľa viac diabolsky. Tvorca Strážcov galaxie prichádza s revolučným subžánrom – superhrdinský horor.

Z pozície producenta film zastrešuje James Gunn, autor spomínaných Strážcov galaxie, zatiaľ čo za scenárom stoja jeho brat Brian a bratranec Mark.

Kinopremiéry
Film Syn Temnoty (foto: Cinemax)

John Wick 3: Parabellum

Premiéra: 16.5. 2019

Žáner: akčný, triler

Réžia: Chad Stahelski

Hrajú: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Jason Mantzoukas, Laurence Fishburne

Dĺžka: 122 minút

Jazyková verzia: slovenské titulky

John Wick porušil najdôležitejšie pravidlo hotela Continental – zavraždil na jeho pôde človeka – a teraz je za jeho popravu vypísaný niekoľkomiliónový kontrakt. Každá zbraň tak mieri na jeho hlavu a nakoľko sa stal nežiaducou osobu v Lige zabijakov, jeho jedinou šancou na prežitie je nájomná vrahyňa v podaní Halle Berry. „Ak chceš mier, priprav sa na vojnu!“

Keanu Reeves v rozhovoroch uviedol, že nechce sériu zničiť zbytočnými pokračovaniami. Parabellum tak bude zrejme Wickovou poslednou kapitolou.

Kinopremiéry
Film John Wick 3: Parabellum (foto: Cinemax)

Rocketman

Premiéra: 30.5. 2019

Žáner: hudobný

Réžia: Dexter Fletcher

Hrajú: Taron Egerton, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Jamie Bell, Steven Mackintosh

Krajina pôvodu: Veľká Británia, USA

Dĺžka: 120 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Po Bohemian Rhapsody prichádza životopis ďalšej britskej hudobnej legendy. Film sa podrobnejšie pozrie na cestu virtuóza Eltona Johna až na absolútny vrchol. A že to nebola cesta jednoduchá, dokážu litre preliateho alkoholu a hromady užitých drog. Špeciálnu pozornosť bude snímka venovať aj Eltonovej spolupráci so skladateľom Berniem Taupinom. Práve táto kolaborácia priniesla svetu tie najväčšie hity.

Všetky piesne, ktoré vo filme odznejú, prespieval samotný predstaviteľ ústrednej hviezdy Taron Egerton.

Kinopremiéry
Film Rocketman (foto: Cinemax)

Godzilla 2: Kráľ monštier (Godzilla: King of Monsters)

Premiéra: 30.5. 2019

Žáner: akčný, sci-fi

Réžia: Michael Dougherty

Hrajú: Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins, Bradley Whitford, Kyle Chandler

Dĺžka: 132 minút

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Godzilla ešte nepovedala posledné slovo! Návrat kultového japonského monštra pojednáva o kryptozoologickej agentúre Monarch a jej snahe zachrániť ľudstvo pred záhubou, nakoľko jeho existencia visí na vlásku. Svet totiž teraz patrí skazonosným bájnym stvoreniam, ktoré medzi sebou bojujú o nadvládu.

Godzilla sa v druhej časti postaví až trom známym monštrám z tohto fiktívneho sveta – menovite to budú Mothra, Rodan či trojhlavý King Ghidorah.

Snímka je taktiež akýmsi „odrazovým mostíkom“ pre pripravovanú epickú konfrontáciu medzi Godzillou a King Kongom.

Kinopremiéry
Film Godzilla 2: Kráľ monštier (foto: Cinemax)

Kinopremiéry

RUBRIKU PRIPRAVUJEME V SPOLUPRÁCI SO CINEMAX NITRA.