UKF kvôli koronavírusu prerušuje výučbu

UKF

Po bratislavských a košických vysokých školách sa pre obavy zo šírenia koronavírusu rozhodla k preventívnym opatreniam pristúpiť aj UKF.

Oficiálna webstránka UKF prišla s informáciou, že rektorát rozhodol, že od pondelka 9. marca od 12-tej hodiny na dva týždne prerušuje výučbu prezenčnou formou. Koniec mimoriadneho voľna sa tak skončí v nedeľu 22. marca.

Bližšie informácie o tom, akým spôsobom bude nahrádzaná prezenčná výučba sa študenti bližšie dozvedia po rozhodnutí dekanátov. Opatrenia sa zároveň dotknú aj praktickej výučby.

Študentské domovy zatiaľ budú v prevádzke normálne, no vedenie odporúča študentom, aby šli domov. Na teraz však univerzita nevylúčila, že môže prísť aj k dočasnému zatvoreniu internátov. O prípadných zmenách budeme informovať.

Univerzita taktiež preventívne do 30. apríla obmedzuje aktivity, ako sú semináre, konferencie a ďalšie podujatia, na ktorých by bola veľká koncentrácia ľudí. Zároveň momentálne UKF nebude prijímať zahraničné návštevy.

Titulná fotografia: Lenka Klobučníková, archív ON