UKF zatvára internáty, študenti sa musia do piatku vysťahovať

Nitrianska univerzita je po Bratislave ďalšou, ktorá zatvára svoje internáty.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa pre opatrenia spojené s koronavírusom rozhodla zatvoriť svoje internáty. Vyzvala všetkých slovenských študentov, aby do 12-tej hodiny v piatok opustili internáty.

Zahraničným študentom odporúča, aby svoj pobyt na Slovensku a na UKF predčasne ukončili a urýchlene sa vrátili domov. UKF o tom informovala vo štvrtok na svojej webovej stránke.

ℹ️ Aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusomUPDATE: 𝐎𝐩𝐚𝐭𝐫𝐞𝐧𝐢𝐚, 𝐭ý𝐤𝐚𝐣ú𝐜𝐞 𝐬𝐚 š𝐭𝐮𝐝𝐞𝐧𝐭𝐨𝐯, 𝐬𝐚 𝐯𝐳ť𝐚𝐡𝐮𝐣ú 𝐚𝐣 𝐧𝐚…

Uverejnil používateľ Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre Štvrtok 12. marca 2020
UKF študentov vyzvala, aby do piatkového obeda opustili internáty.

Zakázali aj zahraničné cesty

Univerzita súčasne zakazuje svojim zamestnancom i študentom účasť na zahraničných pracovných cestách. „Študentom a zamestnancom UKF, ktorí sa nachádzajú v zahraničí, dôrazne odporúčame ich návrat domov,“ informuje univerzita.

„Všetkých žiadame, aby svoj pobyt v zahraničí ukončili korektne. Je potrebné svoje rozhodnutie oznámiť, najlepšie elektronicky, kontaktným osobám v zahraničí, ako aj na UKF,“ píše sa ďalej na stránke.

Svojich študentov a zamestnancov žiada, aby sa dobrovoľne podrobili dvojtýždňovej karanténe a aby o svojich prípadných cestách do zahraničia informovali nadriadených. „Toto opatrenie sa týka služobných, ako aj súkromných zahraničných ciest,“ dopĺňa univerzita.

Titulná fotografia: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre: