AKTUALIZOVANÉ: Väčšina vyučovania na UKF bude dištančnou formou

Správa bola aktualizovaná 8.10. o 20:10 hod.

Koronavírus opäť ruší prezenčnú výučbu na UKF. Ako prvá s úplným zavedením dištančného vzdelávania kvôli aktuálnej situácii prišla filozofická fakulta.

Rektor UKF Libor Vozár vydal pokyn, že od 12. októbra sa výučba na univerzite bude uskutočňovať kombináciou dištančného a prezenčného vzdelávania. Bližšie informácie o organizácii ďalších týždňov mali poskytnúť fakulty.

Ako prvá zareagovala najväčšia filozofická fakulta. Na svojej webovej stránke priniesla oznam, že dekanka Jarmila Maximová pristúpila k zavedeniu dištančnej výučby.

Fakulta stredoeurópskych štúdií sa rozhodla celá prejsť na dištančné vzdelávanie taktiež. Informáciu potvrdila dekanka na webovej stránke.

Pedagogická fakulta zavádza prevažne dištančnú výučbu. Prípadné výnimky záležia od konkrétneho študijného programu. Univerzita to potvrdila na svojej facebookovej stránke.

Fakulta prírodných vied prechádza taktiež na prevažne dištančné vzdelávanie. Viac informácií priniesla na webovej stránke.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva zavádza dištančné vyučovanie pre skupiny nad päťdesiat osôb. Ostatní budú chodiť do školy prezenčne. Prerušujú zároveň výučbu vo Fakultnej nemocnici Nitra. Informácie priniesli prostredíctvom Facebooku.

Momentálne nie je známe, koľko budú opatrenia trvať. O prípadných zmenách budeme informovať.

Zdieľajte článok

Komentáre: