Poplatok za ubytovanie odpustia, rozhodol rektor

Študentské domovy sú aktuálne stále v prevádzke, mnoho študentov však v čase dištančnej výučby využilo možnosť nebývať v nich. Počas tohto obdobia tak za udržanie izby platia 20 eur. Tie sa im po novom odpustia.

Rektor o zrušení poplatku rozhodol 15. januára. Jeho odpustenie sa týka tých študentov, ktorí prostredníctvom čestného vyhlásenia požiadali o dočasné nevyužívanie ubytovacích služieb. Nebudú tak platiť za február 2021 žiadny poplatok.

Nulový poplatok v systéme UIS nastavia tým študentom, ktorí podali čestné vyhlásenie do 29. januára 2021. V prípade, že študenti ešte čestné vyhlásenie nepodali a zároveň nemajú záujem o ubytovacie služby za február 2021, riaditeľ ŠD im odporúča kontaktovať ohľadom čestného vyhlásenia Ubytovacie centrum UKF e-mailom najneskôr do 25. januára 2021.

O spôsobe prevádzky Študentských domovov UKF počas letného semestra akademického roka 2020/2021 rozhodne rektor UKF do konca februára 2021.

Titulná fotografia: archív ON