Ako dopadol týždeň na internetovej zoznamke? Študentka popísala svoje skúsenosti

Internetové zoznamovacie stránky sú čoraz populárnejšie a vyhľadávanejšie. Najmä teraz, počas pandémie, kedy sa ľudia nemôžu stretávať osobne, zožali ešte väčší úspech.

Aktuálna doba je obmedzená a ľudia majú veľmi malú šancu sa s niekým stretnúť a zoznámiť. Pre mnoho osôb je preto dobrým spôsobom registrácia na zoznamovacej stránke. Keďže online dopisovanie a spoznávanie v dnešnej dobe nie je tabu, týždeň na internetovej zoznamke vyskúšala aj študentka.

Prvé dojmy 

Prvým krokom k registrácii na zoznamovacej stránke je vytvorenie profilu, kde je potrebné zadať meno a mesto, kde používateľ žije. Ďalej systém vyžaduje uverejnenie fotky. Nakoniec registrovaného čaká overenie totožnosti. Ak človek splní tieto body, začnú sa mu objavovať profily ľudí, ktorí sa na stránke nachádzajú.

Študentke sa na portáli začali zobrazovať rôznorodí muži, dokonca aj mladí chlapci, ktorí ešte nedosiahli vek osemnásť rokov. Z právneho hľadiska sú zoznamovacie stránky povolené až po dosiahnutí plnoletosti. V aktuálnej dobe však nie je prekvapenie, že sa na takúto platformu dostanú aj mladší ľudia.

Falošné fotografie na profiloch

V dnešnom svete na sociálnych sieťach mnoho ľudí používa identitu niekoho iného, ak nechcú ukázať svoju pravú tvár. Inak tomu nie je ani na zoznamovacích portáloch. Počas týždňa našla študentka na stránke veľa užívateľov, ktorí používali fotografie slávnych alebo dobre vyzerajúcich mužov. Tieto profily sa snažila aj konfrontovať, no odpovede sa doteraz nedočkala.

Je veľmi diskutabilné, prečo to ľudia robia. Istým spôsobom za to môže aj nátlak spoločnosti. Ten je zameraný na tvorbu ideálu krásy. Ľudia sa potom hanbia ukázať svoju pravú tvár. Aký to má zmysel na zoznamovacej stránke, kde je hlavným cieľom spoznávanie, sa študentka nedozvedela.

Počas pandémie vyhľadáva služby internetových zoznamovacích stránok čoraz viac ľudí. Foto: pixabay.com

Výhody a nevýhody zoznamky 

V dobe, kedy je všetko obmedzené a ľudia nemajú možnosť zoznamovať sa s novými ľuďmi, je takýto portál skvelá náhrada. Človek tam môže spoznať osobu na vzťah, ale aj rôzne priateľstvá.

V čase pandémie sú ľudia viac vystavení stresu, takže zoznamovanie sa a nezáväzné písanie môže slúžiť ako odreagovanie. Ľudia, ktorí sa rozhodnú zaregistrovať na takýto portál, by si však mali dávať pozor na súkromie. Mnoho osôb sa počas konverzácie pýta rôzne intímne otázky a častokrát vyžadujú aj fotografie. Je len na používateľovi, čo o sebe druhej osobe prezradí a či niekomu pošle svoje fotky.

Rada na záver

Počas týždňa na zoznamovacej stránke študentka spoznala mnoho mužov s rôznymi záujmami a s odlišnými pohľadmi na svet. V prvom rade je naozaj dôležité, aby si človek, ktorý je registrovaný na zoznamovacom portáli, dával pozor na bezpečnosť.

V druhom rade netreba mať od internetového zoznamovania veľké nároky. Pokiaľ človek hľadá vážnejší vzťah, je lepšie, ak sa zaregistruje na platenom portáli. Tam si môže ľudí filtrovať podľa jeho požiadaviek.  

Pri používaní internetovej zoznamky nie je nutné odpisovať ľuďom, ktorí sú neslušní alebo majú nepríjemné požiadavky. Ak človek na zoznamovacom portáli nájde osobu, ktorá mu sadne, netreba robiť unáhlené rozhodnutia a stretávať sa s ňou hneď.

Keďže portál slúži hlavne na zoznámenie, je vhodnejšie využiť čas a spoznať človeka viac. Stretnutie si treba dohodnúť až v takom prípade, keď si používateľ bude naozaj istý, že sa s osobou na druhej strane chce zoznámiť aj osobne. 

Autorka: Barbara Virágová

Titulná fotografia: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre: