Študentka UKF Lucia Nováková: Súťaž Miss Slovensko mi priniesla iný pohľad na seba samú

Lucia Nováková je študentkou anglického jazyka a kultúry na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre. Počas letných mesiacov sa zúčastnila súťaže Miss Slovensko, kde sa úspešne prebojovala do finále. Tam spolu s ďalšími 11 finalistkami súperila o titul kráľovnej krásy.

Do súťaže Miss Slovensko sa Lucia prihlásila sama. Účasťou vo finále nadobudla prvé skúsenosti s modelingom, keďže sa nikdy predtým na podobnom konkurze nezúčastnila. Jej blízki boli prekvapení, keď sa o tomto rozhodnutí dozvedeli. „Len málo ľudí vedelo, že som sa prihlásila do súťaže Miss. Pre všetkých to bolo prekvapenie, keďže som o tom nikdy predtým nehovorila,“ priznáva študentka anglického jazyka. Rodinní príslušníci a priatelia boli pre Luciu veľkou podporou. Počas celého účinkovania v súťaži jej pomáhali a boli na ňu hrdí.

Súťaž jej priniesla nové skúsenosti

Účasťou v súťaži sa študentka chcela posunúť vpred, keďže mala dlhšiu dobu pocit, že jej život potrebuje zmenu. Svoje rozhodnutie neľutuje, a keby sa jej naskytla ďalšia podobná príležitosť, prihlásila by sa znovu. „Keby môžem vrátiť čas, určite by som si túto skúsenosť zopakovala. Súťaž Miss Slovensko mi priniesla úplne iný pohľad na seba samú. Taktiež som získala veľa nových skúseností a možnosť stretnúť úžasných ľudí,“ hovorí.

Luciu modeling baví a vie si predstaviť, že by sa mu venovala aj v budúcnosti. Foto: osobný archív Lucie Novákovej

Lucia sa charakterizuje ako človek, ktorý sa rád vzdeláva vo všetkých sférach. Okrem toho sa snaží využiť všetky možnosti, ktoré sa jej v živote naskytnú. Aj preto sa rozhodla svoje vedomosti ďalej rozvíjať na vysokej škole. 

Štúdium angličtiny ju baví

Na Univerzite Konštantína Filozofa si vybrala štúdium jazykov, konkrétne odbor anglický jazyk a kultúra. UKF si vybrala kvôli dobrým hodnoteniam, ktoré univerzita má, ale taktiež preto, že býva neďaleko Nitry. „Myslím, že jazyky sú v tejto dobe veľmi dôležité. Keďže ma angličtina bavila už odmalička, rozhodla som sa, že ju chcem ísť študovať,“ vraví.

Lucia sa okrem štúdia jazykov venuje maľbe obrazov. Istú dobu dokonca premýšľala nad tým, že by šla študovať umenie. Aj keď sa napokon vybrala inou cestou, tvorbou umeleckých obrazov by sa chcela v budúcnosti zaoberať.

Finálový večer bol pre Luciu nielen zážitkom, ale aj skúsenosťou. Foto: osobný archív Lucie Novákovej

Aktívna študentka sa taktiež zaujíma o zdravý životný štýl. „Vždy sa snažím robiť niečo prospešné pre moje telo, preto chodím cvičiť, a taktiež sa rada korčuľujem.“ Ďalej dodáva, že je spoločenská a rada spoznáva nových ľudí. Charakterizuje sa ako typ človeka, ktorý si užíva študentský život naplno. Na nadchádzajúci zimný semester sa už veľmi teší.  

Jej cieľom je byť šťastná a úspešná

Lucia zatiaľ nemá jasno v tom, ktorým smerom by sa chcela v budúcnosti uberať. „Rovnako ma lákajú jazyky, modeling a aj umenie. Modeling ma veľmi bavil a užívala som si to, takže viem si predstaviť aj túto alternatívu. Na druhej strane viem, že jazyky a umenie ma budú sprevádzať celý môj život. Momentálne som otvorená všetkým novým možnostiam a to, čo bude, zatiaľ neriešim,“ priznáva. 

Nevylučuje ani to, že by sa po ukončení štúdia odsťahovala za hranice. „Ak by sa mi naskytla možnosť odísť do zahraničia, určite by som neváhala odcestovať a skúsiť niečo nové. Lákajú ma však teplejšie destinácie, keďže som žila istú dobu v Írsku.“

Počas účinkovania v súťaži mala možnosť spoznať veľa skvelých ľudí. Foto: osobný archív Lucie Novákovej

Ambiciózna študentka má pred sebou mnoho možností. Dlhodobé plány do budúcnosti si však nevytvára. Radšej sa riadi heslom, že všetko je tak, ako má byť. „Mojím cieľom v živote je byť šťastný a úspešný človek. V budúcnosti sa chcem venovať aj umeniu, ale som otvorená všetkým novým príležitostiam, ktoré mi život prinesie,“ uzatvára finalistka súťaže Miss Slovensko.

Titulná fotografia: osobný archív Lucie Novákovej

Zdieľajte článok

Komentáre: