Decembrové kinopremiéry v Cinemax Nitra

Aj posledný mesiac v roku bude bohatý na filmové tituly. December odštartuje dlho očakávanými premiérami Spider-Man: Bez domova, Matrix Resurrections a pokračovaním úspešnej českej komédie Šťastný nový rok 2: Dobro došli.

Okrem milovníkov sci-fi filmov si prídu na svoje aj fanúšici hororov a animovaných filmov. V decembri sa do slovenských kín dostane aj akčný horor Resident Evil: Vitajte v Raccoon City či pokračovanie animovanej komédie Spievaj 2.

Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

premiéra: 2.12.2021

žáner: akčný, horor

hrajú: Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Avan Jogia

krajina pôvodu: USA

jazyková verzia: slovenské a české titulky

prístupnosť: od 15 rokov

V RESIDENT EVIL: VITAJTE V RACCOON CITY, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu… s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc.

Známy hrdina Spider-Man sa predstaví v ďalšom filmovom titule. Obrázok: SONY/Marvel Studios

Spider-Man: Bez domova

premiéra: 16.12.2021

žáner: akčný, dobrodružný, sci-fi

hrajú: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Benedict Cumberbatch

prístupnosť: od 12 rokov

jazyková verzia: slovenské titulky a slovenský dabing

Vôbec po prvý krát vo filmovej histórii je odhalená totožnosť Spider-Mana a náš dobrý sused už nedokáže oddeliť svoj bežný život od riskantného života superhrdinu. Spider-Man požiada o pomoc Doctora Strange. Avšak tím rozpúta nebezpečný chaos, ktorý mu ukáže, čo to naozaj znamená byť Spider-Man.

Fanúšikovia filmovej série Matrix sa už v decembri dočkajú pokračovania. Obrázok: cine-max.sk

Matrix Resurrections

premiéra: 22.12.2021

žáner: akčný, sci-fi

hrajú: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jessica Henwick

jazyková verzia: slovenské titulky

prístupnosť: od 15 rokov

Pokračovanie kultovej trilógie Matrix príde do slovenských kín v decembri! Keanu Reeves a Carrie-Ann Moss sa vracajú v úlohách Nea a Trinity, obklopení ďalšími známymi tvárami v uchvacujúcom príbehu, do ktorého sa túžia vrátiť milióny divákov na celom svete! Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu.

Pokračovanie animovanej komédie Spievaj zabaví malých i veľkých divákov. Obrázok: cinemart.sk

Spievaj 2

premiéra: 23.12.2021

žáner: animovaný, muzikál, komédia

hrajú: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jessica Henwick

jazyková verzia: slovenské titulky

prístupnosť: bez obmedzenia

V pokračovaní hudobného animáku Spievaj 2, sa partička nadšených hudobníkov snaží preniknúť do vyšších poschodí showbiznisu. Aby to dokázali, musia na svoju stranu získať legendu, ktorá sa zaprisahala, že v už nikdy v živote na pódium  nevystúpi.

Pokračovanie úspešnej slovenskej komédie bude mať premiéru po Vianociach. Obrázok: Martin Črep

Šťastný nový rok 2: Dobro došli

premiéra: 26.12.2021

žáner: romantická komédia

hrajú: Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková, Zuzana Norisová

krajina pôvodu: Slovensko

jazyková verzia: originálna verzia

prístupnosť: od 12 rokov

Príbeh dlho očakávaného snímku začína tým, že Marek (Ján Koleník) požiada o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Nasledujúci dej sa točí okolo ich svadby u „československého“ more v malebnom Chorvátsku.

Článok vznikol v spolupráci so Cinemax Nitra.

Titulná fotografia: cine-max.sk