Aprílové filmové premiéry v Cinemax Nitra

Začiatok jari bude patriť vo filmovom svete trileru Tieňohra. Fanúšikovia Petra Dvorského si môžu zájsť do kina na biografický dokument o živote umelca, ktorý bude mať premiéru počas prvých aprílových dní.

Ďalšími novinkami, ktoré prinesie v apríli Cinemax Nitra, budú animovaná komédia Keď sa červenám či dobrodružný fantasy film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Cinemax uvedie koncom mesiaca aj pokračovanie českej komédie Po čom muži túžia 2.

Tieňohra

premiéra: 7.4.2022

žáner: triler

hrajú: Milan Ondrík, Hynek Čermák, Leona Skleničková, Vladimír Javorský, Kristýna Frejová, Jan Jankovský, Dominika Morávková-Zeleníková

krajina pôvodu: Česká republika, Slovensko

jazyková verzia: originálna verzia

prístupnosť: od 12 rokov

Hlavným hrdinom príbehu je Jan Kavka . Štyridsaťročný záchranár z malého mesta práve opustil manželku Evu. V okamihu rozchodu sa Eva stane tragickou obeťou zločinu. Z Jána je vdovec, ktorý žije s vedomím, že ženinu smrť nepriamo zavinil a neprišiel jej v kritickej chvíli na pomoc.

Útočisko pred neodbytným pocitom viny nachádza vďaka kamarátovi Michalovi v miestnom boxerskom klube. Spriatelí sa s Michalovou zverenkyňou Gretou, ktorej telocvičňa nahrádza nepoznanú rodinu. Vyšetrovateľ Dvořák, ktorý má prípad smrti Evy Kavkovej na starosti, naráža na množstvo podivných okolností. Ukazuje sa, že páchateľ, feťák Robert Stránský, je informátorom pod ochranou vyšetrovateľky z protidrogovej centrály Mudrovej.

Jan chce veriť v spravodlivosť a aj v to, že sa dokáže s pomocou svojich priateľov vrátiť do všedného života. Ale obava z toho, že by vrah nakoniec mohol uniknúť trestu, ho privedie k rozhodnutiu vydať sa na vlastnú cestu odplaty za nečakaných okolností a s neistým výsledkom. Nájde okrem pomsty aj stále nenájdené odpustenie sebe samému?

Biografický dokument o Petrovi Dvorskom upozorňuje na dôležitosť umelcov a ich presah v ich tvorbe. Fotografia: cine-max.sk

Peter Dvorský

premiéra: 7.4.2022

žáner: biografický dokument

krajina pôvodu: Slovensko

hrajú: Peter Dvorský, Gabriela Beňačková, Kurt Rydl, Marta Dvorská, Kristína Dvorská

jazyková verzia: originálna verzia

prístupnosť: od 7 rokov

„Myslím, že môžem pokojne odísť, nový Pavarotti nastupuje na scénu.“ Luciano Pavarotti
Peter Dvorský, svetoznámy umelec, operná hviezda a miláčik publika. Chlapec z malého slovenského mesta, ktorý sa nebál snívať, tvrdo cvičiť a odhodiť trému pri svojej prvej veľkej šanci ukázať, čo v ňom je. Nádherné divadelné úlohy, spolupráca s fantastickými orchestrami naprieč celým svetom a uznanie od najjagavejších hviezd operného neba.

Človek, ktorý vnímal hudbu každou bunkou svojho tela a na konci dňa úplne obyčajný tato a manžel. Umelec, ktorý nikdy nezabudol, odkiaľ je. Peter Dvorský. Talentovaný človek s obdivuhodným srdcom, ktorý inšpiruje dodnes. Vysoká kvalita umenia, výkony posúvajúce hranice, množstvo medzinárodných ocenení a samotný postoj i filozofia Petra Dvorského sú jedinečným základom filmu, ktorý pútavým jazykom upozorňuje na dôležitosť umelcov a ich presah v ich tvorbe.

Komédia Keď sa červenám zobrazuje príbeh školáčky Meilin Lee, ktorá sa jedného dňa začne meniť na červenú pandu. Fotografia: cine-max.sk

Keď sa červenám

premiéra: 7.4.2022

žáner: animovaná komédia

krajina pôvodu: USA

jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

prístupnosť: od 7 rokov

Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá?

Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší.

Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom, že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou.

Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora odhaľuje príbeh čarodejníka Gellerta Grindelwalda, ktorý sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Fotografia: cine-max.sk

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

premiéra: 14.4.2022

žáner: dobrodružný, fantasy

hrajú: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller, Jude Law, Alison Sudol, Mads Mikkelsen, Dan Fogler, Jessica Williams

krajina pôvodu: USA

jazyková verzia: slovenské titulky, slovenský dabing

prístupnosť: od 12 rokov

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom.

Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera, aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí?

Komédia Po čom muži túžia 2 zobrazuje príbeh Ireny, ktorej sa jedného dňa splní prianie a premení sa na muža. Fotografia: cine-max.sk

Po čom muži túžia 2

premiéra: 21.4.2022

žáner: komédia

hrajú: Jíří Langmajer, Marek Taclík, Anna Polívková, Tereza Kostková, Pavel Šimčík, Leoš Noha, Radek Holub

krajina pôvodu: Česká republika

jazyková verzia: česky

prístupnosť: od 12 rokov

Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie.

Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim.

Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.

Článok vznikol v spolupráci so Cinemax Nitra

Titulná fotografia: cine-max.sk

Zdieľajte článok

Komentáre: