Júnové premiéry v Cinemax Nitra: Čo si ísť pozrieť do kina?

Mimoni, prehistorické plazy, Elvis, Buzz z Toy Story, aj tradičná slovenská rozprávka. Premiéry tohto všetkého uvidíte v júni v sieti kín CINEMAX.

Vezmite priateľov alebo milovanú osobu a urobte si príjemný večer s niektorou z filmových noviniek.

Zakliata Jaskyňa

premiéra: 2. júna 2022

žáner: rozprávka, rodinnný film

hrajú: Martina Zábranská, Petra Dubayová, Táňa Pauhofová, Marko Igonda, Ondřej Kraus, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Predrag Bjelac

Pôvodná slovenská rozprávka Zakliata jaskyňa prenesie divákov do čias mýtov a legiend. Hlboko v kráľovskom lese bola jaskyňa, ktorá po stáročia ľuďom poskytovala obživu a kráľovstvu prinášala blahobyt. Jedného dňa našiel solivar Buchwald vstup do jaskyne zapečatený. Tam, kde kedysi boli dvere, je zrazu holá skala.

Aj akčný film Jurský svet: Nadvláda má premiéru v júni, Foto: cine-max.sk

Jurský svet: Nadvláda

premiéra: 9. júna 2022

žáner: dobrodružný/akčný

hrajú: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Daniella Pineda, Kristoffer Polaha, Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dernjazyková

Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe.

16. júna uvidíte aj animovaný dobrodružný film Rakeťák, Foto: cine-max.sk

Rakeťák

Premiéra: 16. júna 2022

žáner: animovaný film, sci-fi, dobrodružný

hrajú: Chris Evans, Taika Waititi, Keke Palmer, James Brolin, Efren Ramirez, Uzo Aduba, Isiah Whitlock Jr., Peter Sohn, Dale Soules

„Buzz je chlapík, ktorý je už nejaký čas na vrchole svojich schopností,” hovorí výkonný producent Andrew Stanton, ktorý sa podieľal na všetkých štyroch filmoch série Toy Story. „V tomto filme sme svedkami jeho prvého pádu. Nikdy predtým to nezažil. Je to ctižiadostivá postava. A svet teraz naozaj potrebuje viac ambicióznych postáv,” dodáva Susman.

Zaujíma vás zaujímavá dráma inšpirovaná skutočnosťou? Pozrite si Elvisa! Foto: cine-max.sk

Elvis

premiéra 23. júna 2022

žáner: dráma

hrajú: Tom Hanks, Austin Butler, Olivia DeJonge, Richard Roxburgh, Helen Thomson, David Wenham, Natasha Bassett, Xavier Samuel, Luke Bracey, Dacre Montgomery, Leon Ford, Kate Mulvany, Gareth Davies, Charles Grounds, Josh McConville, Adam Dunn

Film „Elvis“ skúma život a hudbu Elvisa Presleyho, videné cez jeho komplikovaný vzťah s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom. Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley.

Mimoni 2: Zloduch prichádza sú tu nielen pre deti, ale aj pre dospelého diváka. Foto: cine-max.sk

Mimoni 2: Zloduch prichádza

premiéra: 30. júna 2022

žáner: animovaná komédia

hrajú: Pierre Coffin, Steve Carell, Lucy Lawless, Michelle Yeoh, Jean-Claude Van Damme, Julie Andrews, Dolph Lundgren, Taraji P. Henson, Alan Arkin, Danny Trejo, Russell Brand, RZA

V neutíchajúcej snahe nájsť toho najväčšieho zloducha všetkých čias a verne mu slúžiť, narazia Mimoni na malého nosatého čiernovlasého chlapca, ktorý vyrastá len so svojou nemeckou matkou. Volá sa Gru a bez toho aby to tušil, toto stretnutie mu zásadne zmení život.

Článok vznikol v spolupráci so Cinemax Nitra

Titulná fotografia: cine-max.sk