Máj na Netflixe: Čo sa oplatí pozrieť?

V máji čakajú na streamovacej platforme ďalšie zaujímavé filmy či seriály, ktoré nám môžu spríjemniť večery a odpútať naše myšlienky od prichádzajúceho skúškového obdobia. Vybrali sme pre vás štyri tipy, ktorým by ste mali dať šancu.

Miniséria Clark sa na Netflixe objavila už 5. mája. Seriálový počin na čele so známym hercom Billom Skarsgårdom, ktorého mnohí poznajú z dvojice hororov IT, je autobiografiou Clarka Olofssona a zachytáva jeho rané roky až po súčasnosť.

Skarsgård v minisérii Clark. Foto: Instaram @netflixclark

Clark je známym gangstrom, ktorý svoju kariéru začal ešte v 60. rokoch minulého storočia. Postupne sa stal jednou z najkontroverznejších osobností švédskych dejín.

Elon Musk: the real-life Iron Man

Len nedávno sa na internete objavila informácia o tom, ako podnikateľ Elon Musk odkúpil sociálnu sieť Twitter. Jeho meno sa začalo v médiách objavovať čoraz častejšie a mnohí ľudia sa o neho začali zaujímať oveľa viac. Na začiatku mája sa dokonca ocitol aj na Netflixe, a to v dokumentárnom filme z roku 2018 –  Elon Musk: the real-life Iron Man.

Elon Musk: generálny riaditeľ automobilovej firmy Tesla, Inc. a vlastník firmy SpaceX. Foto: Instagram @elonofficiall

Dokument diváka sprevádza podnikateľovým životom a približuje nám ho aj z iného pohľadu. Pokiaľ sa o tohto filantropa zaujímate alebo chcete o ňom a jeho činnosti vedieť niečo viac, tak je tento film na to ideálny.

Ricky Gervais: SuperNature

Dňa 24. mája streamovacia platforma predstaví novinku komika Rickyho Gervaisa – Ricky Gervais: SuperNature, kde ponúkne svoj špecifický pohľad na „pravidlá komédie“ vo všeobecnosti. Gervais patrí medzi najuznávanejších britských komikov vo svojej oblasti.

Herec, režisér, producent a komik Ricky Gervais. Foto: Instagram: @rickygervais

Okrem viacerých predošlých špeciálov má na svojom konte Zlaté glóbusy či ocenenia BAFTA. Je taktiež známy ako jeden z režisérov svetoznámeho britského seriálu The Office.

Stranger Things

Na Netflix sa ku koncu mesiaca vráti aj obľúbený seriál Stranger Things. V tomto prípade ide už o predposlednú štvrtú sériu v poradí, ktorá bude rozdelená na dve polovice.

Eleven (Millie Bobby Brown), jedna z hlavných postáv seriálu. Foto: Instagram @strangerthingstv

Práve jej prvú polovicu si budú môcť diváci pozrieť 27. mája (druhá sa na platforme objaví až 1. júla). V seriáli sa objavia známi hlavní hrdinovia, ktorí sa stávajú stredoškolákmi a ich cesty sa tým rozdeľujú.

Autor: Petra Novotná

Titulná fotografia: pexels.com

Zdieľajte článok

Komentáre: