Septembrové filmové novinky: Čo si pozrieť v kine?

V septembri sa začína nový semester, no okrem toho v Cinemax Nitra počas tohto mesiaca odštartuje aj niekoľko filmových premiér.

Tešiť sa môžeme na fantasy drámu Samaritán, horor Pozvánka do pekla, komédiu s názvom Úsmev, ale aj na veľa iných noviniek, o ktorých sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

SAMARITÁN

premiéra: 1.9.2022

žáner: dráma, fantasy, sci-fi

hrajú: Sylvester Stallone, Javon ‘Wanna’ Walton, Martin Starr, Pilou Asbæk, Dascha Polanco, Moises Arias, Sophia Tatum, Michael Aaron Milligan, Nicholas Logan, Ritchie Montgomery

krajina pôvodu: USA

jazyková verzia: slovenské titulky, české titulky

prístupnosť: od 12 rokov

Krátky obsah:

Mladý chlapec si uvedomí, že známy superhrdina, o ktorom sa predpokladalo, že zmizol po epickom boji pred dvadsiatimi rokmi, môže byť v skutočnosti stále nablízku.

Premiéra očakávaného hororu Pozvánka do pekla odštartuje 8. septembra 2022. Obrázok: cine-max.sk

POZVÁNKA DO PEKLA

premiéra: 8.9.2022

žáner: horor, thriller

krajina pôvodu: USA

hrajú: Nathalie Emmanuel, Alana Boden, Thomas Doherty, Hugh Skinner, Sean Pertwee, Stephanie Corneliussen, Jeremy Wheelerverzia: české titulky

jazyková verzia: slovenské titulky

prístupnosť: od 15 rokov

Krátky obsah:

Po smrti svojej matky, a bez ďalších žijúcich príbuzných, sa Evie rozhodne podstúpiť test DNA. Objaví tak strateného bratranca, o ktorého existencii doteraz nevedela. Na pozvanie od svojej znovunájdenej rodiny sa ocitne na honosnej svadbe na anglickom vidieku, zvádzaná príťažlivým aristokratom. Postupne však odhalí zvrátené tajomstvá a choré úmysly skrývajúce sa za prehnanou štedrosťou svojich „najbližších“. Rodinná idylka sa tak čoskoro zmení na hrôzostrašnú nočnú moru a boj o prežitie.

Obľúbení herci George Clooney a Julia Roberts sa opäť stretávajú na filmovom plátne, tentoraz v komédii Vstupenka do raja. Obrázok: cine-max.sk

VSTUPENKA DO RAJA

Premiéra: 15.9.2022

žáner: komédia

krajina pôvodu: USA

hrajú: George Clooney, Julia Roberts, Kaitlyn Dever, Billie Lourd, Maxime Bouttier

jazyková verzia: slovenské titulky

prístupnosť: od 12 rokov

Krátky obsah:

George Clooney a Julia Roberts se v úlohách ex-manželov opäť stretávajú na veľkom plátne. Čaká ich spoločná misia, která má zabrániť ich zamilovanej dcére, aby urobila rovnakú chybu, ktorej sa kedysi sami dopustili.

V septembri sa okrem hororov a komédií môžeme tešiť aj na psychologický triler. Obrázok: cine-max.sk

NEBOJ SA, ZLATKO

premiéra: 22.9.2022

žáner: psychologický triler

krajina pôvodu: USA

hrajú: Florence Pugh, Harry Styles, Olivia Wilde, Gemma Chan, Chris Pine, Nick Kroll, Douglas Smith, Timothy Simons

jazyková verzia: slovenské titulky

prístupnosť: od 15 rokov  

Krátky obsah:

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá.

Ďalší horor s názvom Úsmev bude mať premiéru koncom septembra 2022. Obrázok: cine-max.sk

ÚSMEV

premiéra: 29.9.2022

žáner: horor

krajina pôvodu: USA

hrajú: Rob Morgan, Kyle Gallner, Jessie T. Usher, Kal Penn, Caitlin Stasey, Sosie Bacon, Judy Reyes, Gillian Zinser, Nick Arapoglou, Setty Brosevelt

jazyková verzia: slovenský dabing

prístupnosť: od 15 rokov

Krátky obsah:

Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite.

Článok vznikol v spolupráci so Cinemax Nitra

Titulná fotografia: cine-max.sk

Zdieľajte článok

Komentáre: