Cenné rady a spätná väzba k tvorbe. To všetko je súčasťou literárneho krúžku, ktorý založili študenti UKF

Partia študentov editorstva a vydavateľskej praxe založila tvorivý krúžok, na ktorom môže každý prezentovať vlastnú literárnu tvorbu. Krúžok má aj odborné zastúpenie v podobe docenta Igora Hochela. Ide o priestor, na ktorom členovia dostanú odbornú, ale aj laickú spätnú väzbu na ich texty.

S myšlienkou založenia tvorivého krúžku prišli študenti editorstva a vydavateľskej praxe, ktorí cítili potrebu prezentovať vlastnú literárnu tvorbu. Okrem toho túžili po ďalšej inšpirácii a spätnej väzbe, ktorá by viedla k zlepšeniu ich ďalších literárnych pokusov. Iniciatívu im pomohol rozvinúť ich vtedajší vyučujúci, pán docent Igor Hochel, ktorý bol z nápadu založiť tento záujmový krúžok nadšený.

Vznik

Nápad vznikol ešte počas krátkej prezenčnej výučby v roku 2020, avšak po pár týždňoch sa prešlo na dištančnú formu vyučovania, a tomu sa musela prispôsobiť aj koncepcia krúžku. Študenti sa stretávali na školskej online platforme a krúžok postupne naberal svoje kontúry. Zo začiatku bol počet študentov na krúžku rôzny, ale časom sa ustálil. S opätovným návratom do školských lavíc sa však vrátila aj chuť písať, a to nielen stálym členom, ale aj novým tváram.

Priebeh

Krúžok prebieha online, ale aj prezenčne. Vždy záleží na dohode medzi účastníkmi. Výber dátumu stretnutia prispôsobujú rozvrhu a iným dôležitým termínom. Zároveň sa snažia dodržať pravidelnosť jedného stretnutia za týždeň. Všetci majú možnosť prispieť literárnymi textami do zdieľaného priečinka, ku ktorému má prístup každý člen. Hlavnú časť stretnutí tvoria predčítania z napísaných diel. Členovia krúžku by si ich mali vždy pred stretnutím prečítať, aby vedeli patrične reagovať.

Po prečítaní nasleduje voľná diskusia, v ktorej študenti vyjadria svoje pocity, pripomienky a názory na dielo. Študenti si taktiež navzájom pomáhajú zlepšiť úroveň písania. Zdieľajú medzi sebou rôzne vedomosti, skúsenosti, zážitky spojené s literatúrou, ale i bežným životom, ktoré môžu priniesť inšpiráciu k napísaniu ďalších nádejných textov. Diskusiám dodáva odborný ráz pán docent Hochel, ktorý jednotlivé literárne pokusy opravuje a povzbudzuje študentov do ďalšej tvorby.

Foto: pixabay.com

Nehanbi sa a staň sa súčasťou krúžku!

Baví ťa písanie? Rád si vymýšľaš zaujímavé príbehy alebo máš cit pre poéziu? V tom prípade si na správnom mieste a všetci ťa radi uvidíme na spoločných stretnutiach pri dobrej káve, čaji alebo aj online. Ak ťa zaujal tento článok a chcel by si spoznať zaujímavých ľudí, ktorí sa venujú písaniu a zároveň dostávajú spätnú väzbu na vlastnú tvorbu, neváhaj na FB kontaktovať Táňu Sadloňovú, ktorá ti sprostredkuje všetky dôležité informácie a príjme ťa medzi ostatných členov tohto záujmového krúžku.

Titulná fotografia: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.