Spoločné vyhlásenie Občasu Nečasu a Študentského parlamentu UKF v Nitre

Minulotýždňové udalosti v Bratislave otriasli nielen LGBT+ menšinou, ale aj celou demokraticky zmýšľajúcou spoločnosťou. Nenávisť prostredníctvom vraha zabila dvoch mladých ľudí. Tento hrozný čin otriasol aj nami.

Akékoľvek násilie nesmie zostať bez odozvy. Už vôbec bez odozvy nesmie zostať násilie motivované nenávisťou, konšpiračnými teóriami, manipuláciou a negatívnym nastavením spoločnosti voči menšinám.

Študentský časopis Občas Nečas a Študentský parlament Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre stoja za všetkými, ktorých sa nenávisť dotýka, na univerzite aj mimo nej. Stojíme nielen za LGBT+ ľuďmi, ale všeobecne za všetkými menšinami. Každý z nás je súčasťou nejakej. Minulý týždeň to boli queer ľudia, v budúcnosti to môže byť niekto iný, ďalší.

Foto: ON/Lucia Majanová

Urobme všetko pre to, aby sa každý študent, bez ohľadu na jeho národnosť, farbu pokožky, sexuálnu orientáciu, rodovú príslušnosť a iné rozdiely cítil v bezpečí a prijatý.

Vyzývame všetkých predstaviteľov inštitúcií, občanov, ale aj našich kolegov, pridajte sa k nám v boji za hodnoty, ktoré majú zmysel.

Oliver Remiaš a Lucia Spodniaková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.