Deň, keď sa Kupecká ulica zmenila na Kníhkupeckú

Autorky: Jessica Vulganová, Soňa Charvátová
Knihy všade, kam sa obzriete, dobrá káva a príjemná atmosféra. Práve takýmto spôsobom antikvariát Pod Vŕškom 23. septembra spríjemnil popoludnie všetkým milovníkom pohody a kníh z okolia.

Burza kníh a umelecké prednesy žiakov

Ako je už zvykom, podujatie opäť otvorili žiaci Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského svojimi prednesmi. Popri počúvaní dramatizácií literárnych diel, ktoré občas dokázali vyvolávať až zimomriavky, si mohli okoloidúci aj zakúpiť knihy za symbolické sumy alebo si prezrieť výstavu diel spisovateľa a výtvarníka Martina Šišku s názvom Kam až oko dovidí. Takisto sa účastníci mohli pohostiť všakovakými dobrotami.

Foto: ON/ Jessica Vulganová, Soňa Charvátová

Tvorivá dielnička a zaujímavý literárny hosť

Počas podujatia si na svoje prišli aj deti, ktoré rady tvoria. So všetkými ich kreatívnymi nápadmi im totiž v rámci knižnej dielničky pomáhala Jana Michalová z BIBIANY – Medzinárodného domu umenia pre deti. Milovníkov slovenskej literárnej tvorby neskôr potešil besedou známy spisovateľ, dramaturg a autor obľúbených diel, ako Ruzká klazika, Zóna či Rudo, Daniel Majling. Spolu s vydavateľstvom BRAK porozprával o inšpirácii, svojej tvorbe, ale i probléme s vydaním jedného z jeho diel na Slovensku. So svojimi fanúšikmi sa podelil aj o nemalé strasti s vydávaním knihy, ktorá najprv musela vyjsť v českom jazyku, pretože ju na Slovensku nemal kto vydať. Súčasťou besedy bolo aj autorské čítanie, ktoré si fanúšikovia autorovej tvorby nesmierne užili.

Dobrá nálada pokračovala s príchodom hudobného hosťa

Po besede s autorom nastal čas na spríjemnenie podvečera dobrou hudbou. O to sa postarala nitrianska kapela DIS IS MARKĒTA. Netradičné spojenie folklóru a súčasnej i experimentálnej hudby sa nieslo ulicou, pričom aj uzatvorilo toto tradičné podujatie milovníkov kníh.

Titulná fotografia: ON/Jessica Vulganová, Soňa Charvátová