Tradícia univerzitného Októberfestu pokračuje. Nitriansky amfiteáter bol plný ľudí a atmosféry, na ktorú sa bude ešte dlho spomínať

18. ročník univerzitného Októberfestu všetkých poriadne zabavil a vytancoval. Samozrejmosťou bolo dobré pivo a skvelá hudba. Nechýbalo ani chutné jedlo a zábavný program v podobe rôznych súťaží o alkoholické nápoje a vecné ceny.

„Októberfest som zažila prvýkrát, no musím povedať, že atmosféru študentského života a program, aký nám pripravil univerzitný študentský parlament, nemohlo pokaziť ani zlé počasie,“ chválila celú akciu jedna zo študentiek. Je naozaj pravda, že nám počasie neprialo, preto malo podujatie pomalší rozbeh, no nakoniec bolo viac ako úspešné.

Hudba, ktorá všetkých roztancovala a rozospievala

Celú akciu odštartoval DJ Oliver Heat. Veľa ľudí si užilo Alana Murina, ktorý fanúšičky potešil tričkami.

Foto: Peter Michal Zajko

Pre „starú školu“ zahral Ultrazvuk. Zabodoval tiež DJ Spirit a príjemným prekvapením bolo aj spevácke vystúpenie študenta našej UKF, Dávida Váradiho. Posledným a, súdiac podľa publika, aj najlepším bodom hudobného programu, bolo rappové duo Nerieš.

Tekutá i tuhá strava

Nikto nezostal hladný a už vôbec nie smädný. Ten, kto neprišiel medzi poslednými, sa hneď pri vstupe mohol tešiť na drink Tullamore honey. Neskôr mali študenti možnosť osviežiť sa čapovanými nápojmi, ako je napríklad pivo Svijany alebo kofola.

Foto: Peter Michal Zajko

Podávali sa aj rôzne druhy alkoholických nápojov. Stánok Jägermeister bol zárukou dobrej nálady. „Hudobné vystúpenia boli mimo moju šálku kávy, no uvítala som Jägermeister skúmavky a náhrdelníky,“ vyjadrila sa študentka. O jedlo sa postaral stánok Papkáč so širokou ponukou jedál, medzi ktorými nechýbali wrapy alebo cigánska v žemli.

Foto: ON/Viktória Grígelová

Zaujímavý program medzi vystúpeniami

O kvalitný program počas hudobných prestávok sa postarali skvelí moderátori Patrik Porubský a Lukáš Vratko Žiačík. Zorganizovali hneď niekoľko súťaží o alkoholické nápoje a vecné ceny. Nechýbal kvíz o univerzitách a Nitre či pohmkávanie pesničiek s plnými ústami piva. Patrik a Lukáš dokázali všetkých rozhýbať, zahriať a zabaviť.

Foto: Peter Michal Zajko

Takýto bol 18. ročník už tradičného univerzitného Októberfestu, ktorý mnohí študenti zakončili ešte na afterparty na Mostnej ulici. Veríme, že si ho užili nielen študenti, ale všetci prítomní. Uvidíme sa zase o rok!

Titulná fotografia: Študentský parlament UKF v Nitre