Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo jubilejnú reprízu obľúbeného muzikálu

Muzikál, ktorý si získal mnoho divákov, sa na dosky DAB v Nitre vrátil v jubilejnej, stej repríze. Niekoľko tisíc divákov videlo toto predstavenie za celý čas, čo sa prvýkrát dostalo na javisko.

Muzikál Povolanie pápež za svoju existenciu navštívilo vyše 50-tisíc divákov. 11. novembra DAB v Nitre uviedlo jeho 100. reprúzu.

Zúčastnili sa aj tvorcovia

Na jubilejnej repríze, ktorá sa v nitrianskom divadle odohrala, sa zúčastnili aj tvorcovia muzikálu s ďalšími významnými hosťami z Poľského veľvyslanectva či Nitrianskeho biskupstva.

DAB uviedlo jubilejnú, 100. reprízu obľúbeného muzikálu.
Foto: DAB/Collavino

Muzikál je v divadle stálicou. Uvedený bol prvýkrát v roku 2016 a po dvojročnej pauze, ktorú si bol pre pandémiu nútený dať, sa na dosky DAB-ka vrátil v septembri tohto roka. ,,Životný príbeh 264. rímskeho pápeža Jána Pavla II. v podaní Jána Galloviča sa už od svojho uvedenia teší všekej diváckej obľube. Mimoriadnym počtom repríz sa zaradil ku kultovým dielam DAB, akými boli muzikály Pacho sa vracia, Fidlikant na streche, Báthoryčka, Grék Zorba či komédia Testosterón alebo rozprávka O Cárovi Saltánovi,” uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy v tlačovej správe.

Presne šesť rokov

Muzikál svoju jubilejnú, 100. reprízu mal 11. novembra, teda presne šesť rokov od uvedenia svojej premiéry. Túto výnimočnú udalosť si nenechali ujsť ani samotní tvorcovia muzikálu. Na reprízu sa prišiel pozrieť aj autor libreta a textov piesní Daniel Hevier, autor hudby Gabo Dušík či dramaturg Svetozár Sprušanský. Taktiež sa zúčastnili aj hostia z veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku či predstavitelia Nitrianskeho biskupstva.

Venuje sa okamihom života pápeža Jána Pavla II.
Foto: DAB/Collavino

Vzdáva hold

Divadelné predstavenie sa dotýka veľkého človeka, duchovného vodcu, bojovníka proti násiliu, slovanského pápeža Jána Pavla II. ,,Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života,” uvádza divadlo v tlačovej správe.

Okrem toho, predstaviteľ pápeža, Ján Gallovič a prozaik, dramatik, textár a autor literatúry pre deti a mládež Daniel Hevier, získali v roku 2018 za tento muzikál aj ocenenie patróna umelcov Fra Angelico.

Tento článok vznikol v spolupráci s DAB v Nitre.

Titulná fotografia: DAB/Collavino

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.