Hokejový duel UKF a SPU sa skončil víťazstvom Filozofov

Po dvojročnej pauze sa ôsmeho novembra o 19:00 v Tipsport aréne v Nitre odohral dlho očakávaný hokejový súboj nitrianskych univerzít. Víťazný pohár si odniesol tím UKF s výsledkom 11:8.

Jedinečná atmosféra tejto nezabudnuteľnej akcie začala už tradičným pochodom fandiacich na štadión. Pochod priaznivcov hokeja zo študentských radov bol sprevádzaný pokrikmi a bubnovaním, z čoho bolo jasné, že v podobnom duchu sa bude niesť aj nálada na štadióne.

Energiou nabitý štadión

Priestory Tipsport arény sa postupne začali napĺňať študentmi fandiacimi svojej univerzite, milovníkmi hokeja a dobrej nálady. Ešte pred začiatkom zápasu bol pripravený krátky program, počas ktorého mali priaznivci oboch univerzít možnosť predviesť svoje fandiace schopnosti. V týchto momentoch sa fanúšikovia ani jedného tímu nenechali zahanbiť a svojim fandením poukazovali na to, že práve ich univerzita je tá, ktorá si tentokrát odnesie so sebou víťazný pohár.

Začiatok zápasu a veľké očakávania

Neutíchajúce povzbudzovanie davu začalo gradovať po siedmej hodine, kedy postupne hokejisti z oboch tímov prichádzali na ľad. Po tom, čo boli hráči predstavení publiku, odznela slovenská hymna, počas ktorej bola fanúšikmi vytvorená záplava svetla pomocou bleskov mobilných telefónov smerujúcich na plochu.

O zápase sme informovali naživo na sociálnych sieťach. UKF na konci prvej tretiny vyhrávala nad SPU 4:2.

Po nasledujúcom úvodnom vhadzovaní sa zápas rozbehol v plnom prúde. Prvý gól tohto duelu strelil do súperovej brány tím SPU. Tento nečakaný moment však Filozofov nerozhodil, pretože o niekoľko sekúnd vyrovnali na 1:1. Fanúšikovia napäto sledovali puk kĺzajúci sa po ľadovej ploche s túžbou po ďalšom góle. Ich očakávania splnil opäť tím UKF. Skandovanie o gól pokračovalo. Ten by sa zišiel skôr tímu SPU, avšak nestalo sa tak, pretože už tretí gól tohto stretnutia strelil znovu tím Filozofov. SPU sa o chvíľu predsa len podarilo skórovať. Počas tejto tretiny nastal aj menší problém s pozastavovaním časomiery v momentoch prerušenia hry, čo mohlo spočiatku divákov zmiasť. Stav na jej konci bol úspešný pre tím UKF s výsledkom 4:2.

Emócie, napätie a veľa gólov

Druhá tretina zápasu bola naozaj bohatá na góly. Snaha oboch tímov skórovať bola samozrejmá. Diváci fandiaci tímu SPU dúfali, že nastal čas, kedy budú vyhrávať práve oni. Tak sa ale nestalo, pretože po skončení tejto tretiny bola vo vedení opäť UKF. Stav bol zmenený na 8:5.

Tretia a teda aj záverečná tretina bola taktiež plná zaujímavých chvíľ. Fanúšikom tímu UKF začalo byť v určitom momente už tak trochu jasné, ako zápas skončí, no opačná strana štadiónu stále dúfala, že sa ich hráčom podarí nejakým zázrakom rivalov poraziť. Hráči UKF sa však rozhodiť nedali a svoje víťazstvo z predchádzajúcich tretín potvrdili aj v tej poslednej so záverečným skóre 11:8.

Hokejový tím UKF po víťazstve.

UKF zvíťazil nad SPU 11:8

Tím UKF svojich priaznivcov nesklamal a odniesol si so sebou vytúžený víťazný pohár. Od svojich fanúšikov si vyslúžili aj zaslúžené skandovanie.

Táto športová udalosť mala síce dvojročnú prestávku, no aj tak sa jej podarilo do Tipsport arény prilákať veľké množstvo ľudí. Tí spolu s hráčmi vytvorili neopakovateľnú atmosféru so zábavou aj počas prestávok medzi tretinami, ktoré boli vyplnené zaujímavými a vtipnými súťažami, ktoré spočiatku neboli veľkým lákadlom, ale nakoniec si svojich súťažiacich aj tak našli. Nechýbala taktiež kultúrna vložka napríklad v podobe bubeníckeho predstavenia.

Titulná fotografia: ON/Tetiana Stetsenko