Čajovne a vodné fajky spríjemňujú mladým ľuďom život v Nitre: Ktoré stoja za návštevu?

Autorky: Lenka Glogovská a Viktória Grígelová
Miesta plné pokoja, vôní a atmosféry. Sú nimi čajovne a shisha bary, ktorých v centre Nitry nájdete nemálo. Každá je vhodná pre inú príležitosť, ale musíte si z nich vedieť vybrať tú pravú.

Čajovne a shisha bary sú ideálne na stretnutie s priateľmi, oddych po dlhom dni, štúdium mimo izieb, ktoré už veľmi dobre poznáte, ale aj na rande sám so sebou. Navštívili sme niekoľko z nich. V tomto článku vám ponúkame prehľad miest na vychutnanie čaju alebo vodnej fajky, do ktorých sa naozaj oplatí zájsť.

Tearoom Epicure

Strešná terasa, krytá terasa, gauče s kreslami a nakoniec tuli vaky – tu všade sa môžete usadiť pri návšteve rozľahlej čajovne. Zaujímavosťou je pomerne veľká ponuka čajov, ktorých nálevy si môžete pripraviť sami. Na výber máte aj alkoholické či nealkoholické nápoje. Ak ste hladní, obsluha vám rada pripraví panini alebo prinesie koláč.

Aktivity ako hranie spoločenských hier alebo fajčenie vodnej fajky vám čas strávený v tejto čajovni výrazne spríjemnia. Menu vodných fajok je stále, čajovňa neponúka možnosť vlastnej kombinácie chutí.

Epicure sa nachádza v skrytej uličke, ktorá vedie zo Štefánikovej triedy. Preto je trošku ťažšie ju nájsť.

Čaj a vodná fajka v krytej terase.
Foto: FB/Čajovňa Epicure.

Marissa

Oproti vyššie spomínanému Epicure je tento podnik, o niečo menší a rozdelený do dvoch miestností. Napriek tomu pôsobí útulne. Ide o kaviareň a shisha bar. Ako prvá vám padne do oka výzdoba, ktorá je umiestnená hlavne na strope. Konáre, listy a osvetlenie dotvára príjemnú atmosféru celému podniku.

Opäť si môžete vybrať z bohatého nápojového menu, ktorému dominuje čapované pivo. Hoci Marissa stráca na veľkosti miestností, je veľmi populárna pre širokú paletu príchutí tabaku do vodných fajok. Kombináciu príchutí si môžete zvoliť sami. Ak ste začiatočník, vždy máte po ruke príjemnú a profesionálnu obsluhu.

Hľadať ju môžete na ulici Palánok 3.

Café a shisha bar Marissa.
Foto: IG/Marissa_café_shisha_bar.

Sahara Coffee

Keď otvoríte dvere, nájdete sa v jemne osvetlenej miestnosti plnej rôznorodých vôní z vodných fajok. Usadiť sa môžete nielen na sedačky, ale aj do mäkkých tuli vakov. Sahara ponúka veľký výber čajov a nealkoholických miešaných drinkov. Tiež tu nájdete niečo sladké pod zub. Väčší hlad môžete zahnať bagetami.

Popri jedle a nápojoch máte možnosť stráviť čas hraním stolných hier s priateľmi alebo fajčením už spomínanej vodnej fajky. Tú vám pripravia podľa vašich želaní z rozličných príchutí. Bohužiaľ, výraznosť a kvalita chute nenaplnila naše očakávania.

Adresa tejto čajovne je Palárikova 1.

Čajovňa dobrých ľudí

Keď vstúpite do interiéru podniku, obklopí vás nekonečný výber čajov a keramiky na prípravu tohto nápoja. Čaje vám nielen pripravia, ale máte možnosť si ich aj zakúpiť. Rovnako ako bonsaje, vonné tyčinky, zvonkohry a rôzne iné autentické doplnky.

Police s čajovou keramikou v Čajovni dobrých ľudí.
Foto: ON/Viktória Grígelová.

Čaj si môžete vychutnať a dokonca aj sami pripraviť v útulnom priestore tohto podniku. V ponuke nájdete nápoje pôvodom z Japonska, Kórey, Thajska, Číny, Srí Lanky a rôznych iných krajín. Ochutnať môžete zákusky, ako sú napríklad čajové pralinky, guli-matcha či trojaké japonské matčiatka. Celú atmosféru dotvára príjemný personál. Môžete si ho v prípade potreby zavolať zvončekom prideleným ku každému stolu.

Čajovňu nájdete priamo oproti synagóge.

Výzdoba v čajovni dobrých ľudí.
Foto: ON/Viktória Grígelová.

Antikvariát Zrkadlo

Keď prekročíte prah vchodových dverí do tohto podniku, obklopia vás knihy, vôňa byliniek a aróma horúcich nápojov. Publikácie zapĺňajú obe miestnosti od zeme až po strop. Môžete si ich nielen prečítať, ale aj kúpiť. Máte na výber z rôznych žánrov, od takmer zabudnutých kníh po najnovšie bestsellery.

Rozloženie kníh v Antikvariáte Zrkadlo.
Foto: ON/Viktória Grígelová.

V tomto antikvariáte/čajovni si vychutnáte kávu z čerstvo pomletých zŕn, čaje z ručne natrhaných bylín a tiež kvalitné belgické horúce čokolády. Hoci sa sem nezmestíte s celou partiou kamarátov, sami alebo vo dvojici si posedenie v tomto rozvoňanom podniku nadmieru užijete.

Antikvariát je ukrytý na Farskej 32.

Posedenie v Antikvariáte Zrkadlo.
Foto: ON/Viktória Grígelová.

La Crema – Shisha Paradise

Kaviareň sa nenachádza v hľadáčiku študentov, a to pre vysoké ceny. Avšak, výhodou ponuky je, že v nej nájdete nielen veľké množstvo drinkov, ale aj jedla. Priestory sú moderne zariadené a pozitívnu atmosféru dotvára zeleň a retro žiarovky.

Vodné fajky dodáva spoločnosť Shisha Paradise, ktorá má originálny a zaujímavý dizajn. Výber príchutí je užší, ale zato si ich môžete opäť sami nakombinovať. Názory a dojmy z shishe sa rozchádzajú – niekomu chuť príde jemná a iným zasa mdlá. Ale, ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí.

La Cremu so Shisha Paradise môžete nájsť v obchodnom centre Promenáda.

Tearoom Epicure, Marissa, Sahare Café, Čajovňa dobrých ľudí, Antikvariát Zrkadlo, La Crema – Shisha Paradise. Každá z nich je iná, unikátna a dokáže uspokojiť rozličné potreby. Ostáva už len na vás, ktorú z nich si vyberiete.

Titulná fotografia: pexels.com/Pavel Danilyuk.

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Čajovne a vodné fajky spríjemňujú mladým ľuďom život v Nitre: Ktoré stoja za návštevu?

  1. Tak trošku ste zabudli na kvalitu a jeden bar, The Queens club na mostnej 34 v centre Nitry naj podnik a Shisha 😉 rok v ponuke už aj Shisha Aros

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.