Na námestí v Nitre ožil duch Vianoc – zastavte sa na teplý punč alebo výborný trdelník

Nitrianske námestie sa po dvojročnej pauze znovu rozsvietilo. V nedeľu 27. novembra mesto slávnostne otvorilo vianočné mestečko, ktoré sa nachádza na Svätoplukovom námestí.

Nachádza sa tu 30 stánkov, z čoho jeden je charitatívny. V strede námestia je postavený drevený Betlehem. Pýchou vianočného mestečka je stromček, ktorý pochádza z mestskej štvrti Čermáň. Je to smrek s výškou 11 metrov. Okolo stromčeka je postavených 17 menších vianočných stromčekov,ktoré sú zdobené ozdobami vyrábanými deťmi z nitrianskych materských a základných škôl.

Rozsvietený vianočný stromček na námestí v Nitre.
Foto: Vladimíra Barnáková.

Každý si tu nájde to svoje

Zo stánkov je tu naozaj čo vyberať. Ľudia sa môžu zohriať s klasickým vianočným punčom. Nájdu sa tu aj špeciálne punče s rôznymi príchuťami alebo druhmi alkoholu. Taktiež sa tu okrem punču dá zakúpiť aj varené víno či horúca čokoláda.

Z jedla sa tu takisto dá z čoho vyberať. Či už máte chuť na sladké alebo slané, zo všetkého sa tu dá nájsť niečo. V ponuke sú napríklad typické podpecníky, lokše alebo cigánska Zo sladkého je tu na výber trdelník, turecký med alebo dokonca aj churros, čo sú sladké šišky podlhovastého tvaru.

Okrem stánkov s občerstvením sa tu nachádzajú aj stánky s rôznymi ručnými výrobkami. Viete si tu zakúpiť rôzne drevené predmety do kuchyne, hračky pre deti, teplé rukavice, čiapky alebo papuče.

Foto: Adriana Lacinová.

Skrášlime Vianoce pomocou iným

Jeden stánok je, ako každý rok, venovaný charitatívnym účelom. Aj tento rok tu nájdete predaj Maltézskeho charitatívneho punču. Kúpiť si ho môžete od 8. až do 11. decembra.Za dobrovoľnú čiastku si tu môžu ľudia kúpiť punč, a tým pomôcť pacientom v Hospici u Bernadetky v Nitre. V uplynulých 11 rokoch, čo sa uskutočňuje táto dobrovoľnícka aktivita, sa podarilo vyzbierať vyše 45 tisíc eur. Tým mohli zlepšiť podmienky v Hospici, a to nakúpením nových prístrojov a kompletným vymaľovaním izieb. Preto tento rok neváhajte a zastavte sa na punč, ktorý skrášli Vianoce nie len Vám, ale aj iným.

Program mestečka

Každý deň prebieha na javisku určitý program, ktorý spríjemňuje atmosféru v mestečku. Vystupujúci sa líšia rôznymi číslami, najčastejšie však ide o hudobné vystúpenia. Tešiť sa môžeme na ľudové súbory, spevácke zbory a kapely. Na pódiu taktiež vystúpia deti zo základných umeleckých škôl z Nitry a okolia. Rozmanitý program sa skončí až 31. decembra, a to Silvestrovskou párty v podaní DJ Steva.

Foto: Adriana Lacinová.

Titulná fotografia: Vladimíra Barnáková.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.