V jednoduchosti sa skrýva krása

Súčasťou vianočných sviatkov sú aj ozdoby, ktoré sú počas celého roka ukryté v škatuliach a čakajú na svoju príležitosť zažiariť. Vianočná výzdoba dodáva Vianociam akési čaro, bez ktorého si mnohí tieto sviatky lásky a pokoja ani nevedia predstaviť. Mnoho takýchto ozdôb si vieme vyrobiť aj doma. Prinášame preto pár rád a trikov ako na to.

Vôňa pomaranča a čerstvo nazbieraných šišiek dodáva Vianociam to pravé čaro a rodinnú pohodu. Ako to dosiahnuť? Potrebujete len špagát alebo šnúrku, vysušený pomaranč, šišky, celú škoricu a tavnú pištoľ.

Návod: Na spomínaný špagát či šnúrku si tavnou pištoľou prilepíme šišky a taktiež aj vysušené pomaranče a celú škoricu, ktoré striedame, aby to malo krajšiu farbu. Zavesíme napríklad na luster v izbe alebo na garnižu a rozvonia to domov. Je to vianočná dekorácia, ktorá sa dá odložiť a použiť aj budúce roky.

Foto: pinterst.com.

Vianočná fľaša

Hovorí sa, že v jednoduchosti sa skrýva krása. Častokrát sa to uplatňuje aj pri vianočných dekoráciách. Ako spraviť zo zaváraninovej fľaše, ktorú len prekladáme z miesta na miesto, svietnik? Potrebujeme len zaváraninovú fľašu, staré noviny, ihličie, sviečku, šnúrku, nožnice, ceruzku a lepidlo.

Návod: Na novinový papier si nakreslíme a následne vystrihneme nejaký vianočný symbol, napríklad stromček alebo hviezdu. Noviny nalepíme na zaváraninovú fľašu. Okolo jej  hrdla obtočíme šnúrku, ku ktorej pripevníme ihličie alebo ak niekto chce, tak môže aj šišku či šípky.  Do vnútra fľaše vložíme sviečku a máme hotovo.

Foto: pinterst.com.

Prekvapenie orechovej škrupiny

K Vianociam samozrejme patria aj orechové koláče. Ako však využiť zostávajúce orechové škrupiny? Jednoducho. Budeme na to potrebovať orechové škrupiny, trocha machu, kartón, žltú pastelku či fixu, šnúrku a tavnú pištoľ.

Návod: Zo zadnej strany orechovej škrupiny si tavnou pištoľou prilepíme šnúrku tak, aby sme ju mohli zavesiť. Do prednej strany škrupiny vložíme mach. Následne si z kartónu vystrihneme hviezdu, ktorú vymaľujeme a položíme na mach. Môžeme tam vložiť aj iné vianočné ozdoby. A krásne ozdoby na vianočný stromček máme hotové.

Foto: pinterest.com.

Neobyčajnosť na vianočnom tanieri

Štedrá večera je výnimočnou večerou v roku, na ktorú sa teší každý. Večera, ktorá nám ponúka škálu rôznych tradičných, ale aj netradičných jedál. Ako spraviť prestieranie štedrovečerného stola výnimočným a krásnym? Postačí nám len vínny korok, kúsok ihličia, nožnice, šnúrka, dierkovač, pero a papier.

Návod: Do stredu vínneho korku si nožnicami spravíme dierku, do ktorej vložíme konárik ihličia. Na malý papier napíšeme meno člena rodiny, urobíme na okraj dierkovačom dierku, cez ktorú prevlečieme šnúrku a tú obviažeme po obvode korku. Položíme na prestretý tanier, ktorý ihneď vyzerá krajšie.

Foto: pinterest.com.

Vianoce už pri dverách

Vianočný veniec je jednou z neoddeliteľných súčastí Vianoc. Dá sa spraviť úplne jednoducho aj doma z toho, čo nájdeme. Stačí nám k tomu len okrúhla konštrukcia, konáre ihličia, šišky, tavná pištoľ a šnúrka. 

Návod: Po obvode okrúhlej konštrukcie poukladáme a pripevníme konáre ihličia, do ktorých prilepíme šišky. Ak to máme hotové, tak priviažeme šnúrku na veniec a následne ho pripevníme na dvere. Ak má niekto rád farby, nie je zakázané na veniec pripevniť aj nejaké sušené ovocie či iné vianočné ozdoby.

Foto: pinterest.com.

Aj z jednoduchých vecí, ktoré sa nachádzajú v domácnostiach vieme vykúzliť krásne vianočné ozdoby, ktorých výroba nám nezaberie veľa času. Všetko je len o fantázii a láske k jednoduchosti, ktorá sa ukrýva v každom jednom z nás.

Titulná fotografia: pinterest.com.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.