Lúzri z Wall Street či Vyháňač diabla. Také budú filmové premiéry v Cinemaxe.

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Obľúbenci hororov si v októbri prídu na svoje. V kinách budú mať premiéru dve hororové novinky, Vyháňač diabla a Saw 10. Návštevníci sa môžu tešiť aj na pokračovanie animovaného filmu Esá z pralesa 2.

Lúzri z Wall Street, premiéra 05.10.2023

Originálny názov: Dumb Money
Žáner: životopisný, komédia, dráma
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Pete Davidson, Vincent D’Onofrio, America Ferrera, Nick Offerman, Anthony Ramos, Sebastian Stan, Shailene Woodley a Seth Rogen
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú.

SAW 10, premiéra filmu 05.10.2023

Originálny názov: SAW X
Žáner: horor, thriller, mysteriózny, krimi
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Tobin Bell, Steven Brand, Synnøve Macody Lund, Michael Beach
Krajina pôvodu: USA/Mexiko
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvod, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí.

SAW 10
Foto: cine-max.sk.

Muž, ktorý stál v ceste, premiéra filmu 12.10.2023

Originálny názov: Muž, ktorý stál v ceste
Žáner: historická dráma
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Tomáš Töpfer, Zuzana Mauréry, Adrian Jastraban, Alois Švehlík, Jiří Ployhar ml., Dano Heriban, Přemysl Bureš, Jaroslav Mendel
Krajina pôvodu:  Česko, Ukrajina, Litva
Jazyková verzia: originálna verzia (CZ)

Krátky obsah:
Strhujúci príbeh lekára a politika Františka Kriegla zachytáva dramatické udalosti 21. augusta 1968, keď bol v noci spoločne s hlavnými predstaviteľmi KSČ (Alexander Dubček, Oldřich Černík, Jozef Smrkovský, Jozef Špaček, Bohumil Šimon) zatknutý a unesený. Bol jediným československým politikom, ktorý sa v zajatí aj pod hrozbou likvidácie postavil Leonidovi Iľjičovi Brežnevovi a nepodpísal Moskovský protokol, dokument, ktorý znamenal súhlas s okupáciou Československa. Filmová dráma v hlavnej úlohe s Tomášom Töpferom odhaľuje hrôzy komunistického režimu so zameraním na hrdinu Pražskej jari a najvyhrotenejší úsek jeho života i novodobých dejín Československa.

Muž, ktorý stál v ceste
Foto: cine-max.sk.

Esá z pralesa 2, premiéra filmu 12.10.2023

Originálny názov: Les As de la jungle 2 – Opération tour du monde
Žáner: animovaný, dobrodružný
Prístupnosť: od 7 rokov
V slovenskom znení: Juraj Kemka, Ivo Gogál, Ivan Tuli Vojtek, Martin Kaprálik, Michal Hallon, Martin Zatovič, Michaela Šáleková Drotárová, Romana Orlická, Dušan Szabo, Tomáš Horváth
Krajina pôvodu: Francúzsko
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Nové dobrodružstvo slávnej neohrozenej bandy Esá z pralesa. S.O.S.! Záhadný superzloduch pokryl džungľu toxickou ružovou penou, ktorá pri kontakte s vodou vybuchuje! Na pomoc sú povolaní tí najlepší z najlepších. Esá z pralesa! Do začiatku obdobia dažďov zostáva menej ako mesiac. Naši hrdinovia, ku ktorým sa pridali noví spojenci, musia nájsť protilátku. Z ľadových krajín severu, cez Európu, Áziu a Blízky východ sa vydávajú na svoje doteraz najväčšie dobrodružstvo. Tentokrát čelia protivníkovi, ktorý je inteligentnejší a diabolskejší ako kedykoľvek predtým. Pre Maurica a jeho priateľov sa začína boj o záchranu ich domova!

Esá z pralesa 2
Foto: cine-max.sk.

Vyháňač diabla: Znamenie viery, premiéra filmu 12.10.2023

Originálny názov: The Exorcist: Believer – Theatrical Local
Žáner: horor
Prístupnosť: od 18 rokov
Hrajú: Leslie Odom, Jr. Ann Dowd, Jennifer Nettles, Norbert Leo Butz, Lidya Jewett, Olivia Marcum, Ellen Burstyn
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Voľné pokračovanie kultového hororu. Dievčatá sú posadnuté diablom a kontroverzný brutálny pokus o ich záchranu môže skončiť tragicky pre všetkých zúčastnených.

Vyháňač diabla: Znamenie viery
Foto: cine-max.sk.

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: