Beánie žurnalistov 2023

Posledný utorok v mesiaci november sa konali beánie, spoločenská akcia, kde sa mohli stretnúť študenti Katedry žurnalistiky a nových médií. Tento semester sa slávnostná akcia pripravovala pod vedením študentiek z tretieho ročníka bakalárskeho štúdia. Dievčatá pripravili pestrý program, postarali sa o malé občerstvenie a v neposlednom rade nachystali obrovskú tombolu s hodnotnými cenami.

Po príchode do podniku nás prekvapila veľkosť miestnosti, no nikoho dobrá nálada neopúšťala, veď predsa dobrých ľudí sa zmestí všade veľa!

Okolo osemnástej hodiny začali vo veľkých skupinkách prichádzať prví študenti oblečení v kostýmoch – témou večera boli filmy, seriály a rozprávky. Za najlepší kostým mohli vyhrať cenu, ktorou boli dva lístky do kina na ľubovoľný film.

Jednou z prvých aktivít bol kvíz zložený z viacerých tém. Značná časť kvízu bola venovaná otázkam zo žurnalistiky, a to ohľadom jej dejín, ale aj súčasného novinárskeho diania vo svete či na Slovensku. Neskôr sa témy premenili na oddychovejšie – študentov pobavil všeobecný prehľad, zvieratá a humorné bizáry zo slovenského internetu. Po vyhodnotení boli odmenené prvé tri miesta. Prvé miesto získala skupina z radov prvákov, na druhom mieste sa umiestnili traja tretiaci – za pomoci vedúcej katedry žurnalistiky Mgr. Andrey Chlebcovej Hečkovej, PhD., a tretie miesto získala malá skupinka z druhého ročníka.

Po kvíze a odovzdaní cien nasledovala voľná zábava, pri ktorej sa študenti zoznamovali, tancovali a spievali. Následne si zmerali svoje sily v súťaži v pravopisnom cvičení, za ktoré mohli získať obrovskú cenu – odpustenie jedného pravopisného cvičenia na nimi určenom predmete. Túto cenu získala Kristína Magová z druhého ročníka.

Opäť nasledovala voľná zábava, prepojená s mini karaoke a tancom. Hneď za tým sa účastníci presunuli k najočakávanejšej časti večera, ktorou bola tombola. Počas celého večera si mohli študenti kupovať lístky. V balíčkoch na nich čakali rôznorodé ceny od takých, čo sa rýchlo pominú – cukríky, čokoládky, (ne)poslušné (ne)alkoholické nápoje, až po vtipné – toaletný papier, alebo také veci, ktoré nemôžu vo výbave vysokoškoláka chýbať – jemnučká deka, hrnček či papuče.

Foto: Tímea Petrovičová

Tombola zožala obrovský úspech a za ňou opäť nasledovalo voľné kolo zábavy a spoločné fotografovanie. Za zmienku stojí aj krátke video, ktoré sme vytvorili. Ide o trend zo zahraničia, kde hlavní protagonisti akcie pózujú na fotografiách s okuliarmi s nápismi akcie. Neskôr sa tieto fotky spracujú na videozáznam a zostrihajú do hudby. Tento trend sme sa rozhodli vytvoriť aj my. Výsledok nájdete na našich sociálnych sieťach.

Aj napriek všetkým prekážkam sa nakoniec akcia podarila, zúčastnilo sa jej viac ako tridsaťpäť žurnalistov z celkovo štyroch ročníkov, z čoho najvyššia účasť bola z prvého ročníka.

Týmto by sme sa radi poďakovali vedeniu našej katedry, a to pani Mgr. Andrei Chlebcovej Hečkovej, PhD, ale aj všetkým, ktorí sponzorsky prispeli do našej bohatej tomboly, menovite pánovi prodekanovi pre vzdelávanie FF UKF v Nitre Mgr. Patrikovi Petrášovi, PhD. a pani Mgr. Veronike Cillingovej, PhD. Ďalej ďakujeme všetkým vyučujúcim katedry, ktorí nás poctili nielen svojou návštevou, ale aj ich morálnou podporou – Mgr. Kristiánovi Vrábelovi a Mgr. Jakubovi Takáčovi.

No v neposlednom rade aj Vám – skvelým ľudom z Katedry žurnalistiky a nových médií, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť, zoznámiť a zabaviť sa. Prekvapili ste nás vašou otvorenosťou, úprimnosťou a mnohí sme získali nových priateľov so spoločnou vášňou, ktorou je náš študijný program. Veríme, že sa vidíme v budúcnosti aj na podobných akciách našej katedry, fakulty a univerzity.


Titulná fotografia: Tímea Petrovičová

Zdieľajte článok

Komentáre: