Pokračovanie najslávnejšej bojujúcej pandy alebo desivé tajomstvo zdedeného domu?

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Marcové kina Cinemax budú plné noviniek. Na divákov čaká pokračovanie príbehu pandy Po, ale aj psieho príbehu Gump. Na svoje si prídu aj milovníci hudobných komédií či hororov.

Kung Fu Panda 4, premiéra 7.3.2024

Originálny názov: Kung Fu Panda 4
Žáner: animovaná komédia
Prístupnosť: od 7 rokov
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Najslávnejší pandí bojovník všetkých čias je späť a bude mať plné ,,ruky“ práce. V štvrtom pokračovaní populárnej série Kung Fu Panda si Po vyberie svojho nástupcu, bude jesť knedličky, bojovať so svojím doteraz najsilnejším protivníkom, ale hlavne… jesť knedličky. Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry.

Protivné baby, premiéra 7.3.2024

Originálny názov: Mean Girls
Žáner: komédia, hudobný
Prístupnosť: od 15 rokov (obsahové deskriptory: vulgarizmy)
Hrajú: Angourie Rice, Reneé Rapp, Avantika, Jenna Fischer, Tina Fey
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Stredná škola je poriadna divočina. Nič vás na ňu nepripraví, aj keď ste v divočine už žili, a to doslova. V drsnej, africkej. Tie najhoršie beštie sú totiž práve na northshorskej strednej. A volajú sa Plastics. Komédia Protivné baby sa vracia ako muzikálový remake. Plastics, to je trojica roztlieskavačiek na vrchole potravinového reťazca na obyčajnej americkej strednej škole. Na ňu nastúpi nová nesmelá študentka Cady, ktorá je pre všetkých úplný zjav. Doteraz totiž žila s rodičmi v africkej prírodnej rezervácii bez akéhokoľvek kontaktu s rovesníkmi. Takže je pre ňu všetko nové; stretáva namakancov, flákačov, ázijských bifľošov, obľúbencov,  nepriateľov, dievčatá, ktoré sa prejedajú, dievčatá, ktoré nejedia, vypatlancov, sexuálne aktívnych blbcov. A čo je najdôležitejšie, spoznáva Plastics, ktoré vládnu škole. Tie sa rozhodnú, že si túto nevinnú ovečku vezmú pod krídla a skrotia ju. Dominantná Regina, prezývaná Včelia kráľovná, verí, že ju nikto nemôže zosadiť z trónu. Mýli sa. Cady sa postupne stáva jednou z Plastics, nafúkanou, bezcitnou mrchou, štýlotvornou hviezdou školy, po ktorej túži každý chlapec, dokonca aj Reginin bývalý priateľ Aaron. To je už cez čiaru. Regina je manipulátorka, ktorá sa vyzná, čo je však dôležitejšie, pozná všetky klebety a fámy. Vojna je v plnom prúde.

Protivné baby
Foto: cine-max.sk

Baghead, premiéra 21.3.2024

Originálny názov: Baghead
Žáner: horor
Prístupnosť: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 15 rokov (obsahové desktriptory: násilie, strach)
Krajina pôvodu: Veľká Británia
Jazyková verzia: české titulky

Krátky obsah:
Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta.

Baghead
Foto: cine-max.sk

Gump: Sme dvojka, premiéra 28.3.2024

Originálny názov: Gump: Jsme dvojka
Žáner: rodinný, dobrodružný
Prístupnosť:  od 12 rokov (obsahové deskriptory: strach)
Hrajú: Bolek Polívka, Richard Krajčo, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Zbigniew Czendlik, Zuzanka Švábková, Martina Pártlová, Karel Roden, Michaela Andělová
Krajina pôvodu: Česká republika
Jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Krátky obsah:
Nová Gumpova cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojim milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku.

Gump: Sme dvojka
Foto: cine-max.sk

Godzilla a Kong: Nová Ríša, premiéra 28.3.2024

Originálny názov: GODZILLA X KONG: THE NEW EMPIRE
Žáner: akčný, sci-fi, dobrodružný
Prístupnosť:  od 12 rokov (obsahové deskriptory: strach)
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu – a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom.

Godzilla a Kong: Nová Ríša
Foto: cine-max.sk

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: