Tomáš Maštalír predvedie svoje herecké schopnosti v očakávanej filmovej novinke Smršť

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.

Tento mesiac si na svoje prídu milovníci hororov, trilerov, ale aj rozprávok. Cinemax hneď začiatkom mesiaca prináša do kín mysteriózny triler od režiséra Petra Bebjaka s názvom Smršť. Je to príbeh psychológa a jeho manželky, ktorých na výlete za záchranou manželstva prekvapí nečakaný balík. V ponuke však divák nájde aj hororový film Prvé znamenie: Prichádza satan, v hlavnej úlohe s Nell Tiger Free, či rozprávku Ako zachrániť draka.

SMRŠŤ, premiéra filmu 04.04.2024

Žáner: mysteriózny triler
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Tomáš Maštalír, Anna Geislerová, Éva Bandor, Michal Režný, Adrian Jastraban, Ladislav Bédi, Eva Máziková, Ivan Letko, Marek Geišberg a ďalší
Krajina pôvodu: Slovensko
Jazyková verzia: originálna verzia

Krátky obsah:
Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

DOMÁCE PRÍŠERKY, premiéra 04.04.2024

Originálny názov: Finnick
Žáner: animovaný, dobrodružný, rodinný
Prístupnosť: od 7 rokov
V slovenskom znení: Ivan Šándor, Natália Kóšová, Tomáš Halon, Soňa Norisová, Přemysl Boublík, Ján Tréger, Henrich Platek, Juraj Predmerský, Rastislav Sokol, Ján Strapec, Dušan Szabó, Michal Domonkos
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Vedeli ste, že vo vašom dome žije niekto bez toho, aby ste ho videli? Elfinovia sú malé chlpaté príšerky, ktoré udržiavajú v každom dome pokoj a harmóniu. Ich úlohou je premeniť váš dom na domov. Finnick nie je ako všetci ostatní Elfinovia. Zdá sa, že z každého, kto sa nasťahuje do jeho domu, si len robí žarty a snaží sa ich z domu vyhnať. Všetko sa ale zmení, keď do domu príde Christine s jej rodinou, ktorá Finnicka odhalí. Keď sa ale v meste začnú diať čudné veci, Finnick a Christine, ktorí sú tak odlišní, sa budú musieť spojiť a spolupracovať, aby vyriešili všetky záhady a zachránili mesto!

Domáce príšerky
Foto: cine-max.sk

PRVÉ ZNAMENIE: PRICHÁDZA SATAN!, premiéra filmu 11.04.2024

Originálny názov: The first omen
Žáner: horor
Prístupnosť: od 18 rokov
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenské titulky
Hrajú: Nell Tiger Free, Bill Nighy, Ralph Ineson, Sônia Braga, Tawfeek Barhom, Andrea Arcangeli, Maria Caballero, Mia McGovern Zaini, Mario Opinato, Sylvia Panacione, Donatella Bartoli, Ishtar Currie-Wilson, Claudia Delli No

Krátky obsah:
Keď mladú Američanku pošlú do Ríma, aby slúžila Cirkvi, stretne sa s temnotou, ktorá ju prinúti spochybniť vlastnú vieru, a odhalí desivé sprisahanie, ktoré, ako dúfa, prinesie zrod vteleného zla.

Prvé znamenie: Prichádza satan!
Foto: cine-max.sk

SPIACI ÚČET, premiéra filmu 18.04.2024

Žáner: dráma
Prístupnosť:  od 12 rokov
Hrajú: Richard Autner, Dominika Morávková, Vladimír Polívka, František Kovár, Iva Janžurová, Anna Maľová, Dávid Uzsák
Krajina pôvodu: Slovensko
Jazyková verzia: originálna verzia

Krátky obsah:
Problémy mladých manželov môže vyriešiť nečakane objavené dedičstvo. Pátrajú po jeho podozrivom pôvode a odkrývajú temné tajomstvo starých rodičov. Pokušenie zbohatnúť je veľké. Vezmú na seba s dedičstvom aj vinu, ktorá mala zostať utajená?

Spiaci účet
Foto: cine-max.sk

AKO ZACHRÁNIŤ DRAKA, premiéra filmu 18.04.2024

Originálny názov: Dragonkeeper
Žáner: animovaný
Prístupnosť:  bez obmedzenia
Krajina pôvodu: Čína, Španielsko
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
V starovekej Číne boli draci a ľudia priateľmi, ale ľudská chamtivosť ukončila ich spojenectvo a tieto čarovné stvorenia sa stali korisťou. Posledného z nich teraz drží v zajatí krutý cisár. Jedného dňa drakovi prinesie jedlo malá sirota menom Ping a čoskoro sa ukáže, že ona je tou vyvolenou, ktorá jediná ho môže zachrániť. Títo nepravdepodobní spojenci sa musia naučiť pomáhať si a chápať jeden druhého. Na ich ceste za slobodou ich prenasleduje zlý čarodejník a lovec drakov. Aby prežili a Ping splnila svoje poslanie, musí nájsť odvahu a magickú silu, o ktorej doteraz nevedela. Už nemôže byť tým bojazlivým, plachým sirotou, akým bývala kedysi. Teraz je skutočnou hrdinkou, ktorá musí zachrániť draka.

Ako zachrániť draka
Foto: cine-max.sk

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: