Kniha – nadčasový fenomén ľudstva

V rámci Nitrianskych univerzitných dní sa v dňoch 19. a 20. novembra konala predajná výstava kníh dvoch vydavateľstiev – Slovart a Portál. Zaujala nás ponuka vydavateľstva Portál spojená s prednáškou, a tak sme sa šli pozrieť.

Prednáška sa konala pod taktovkou Kataríny Fichnovej, ktorá predstavovala svoju knihu – Rozvoj tvořivosti a klíčových kompetencí dětí. Ako sám názov prezrádza, ide o rozvíjanie tvorivosti malých detí s vplyvom na ich vývoj. Kniha obsahuje súbor slovných, výtvarných, hudobných, pohybových či dramatických hier pre predškolské vzdelávanie.

Po prednáške sa v univerzitnej knižnici konala výstava, ktorej cieľom bolo predstaviť knihy vydavateľstva Portál s možnosťou ich zakúpenia. Záujem, hlavne (ale nielen) z radov učiteľov, bol veľký. Obchodná zástupkyňa vydavateľstva Portál pre Slovenskú republiku pani Nadežda Čabiňáková nám predstavila zopár kníh.

Toto vydavateľstvo sa zameriava hlavne na odbornú literatúru týkajúcu sa predovšetkým detskej pedagogiky, výchovy, sociológie a psychológie.

Celé podujatie bolo rozhodne zaujímavé a my veríme, že o rok nám tieto dve vydavateľstvá ponúknu a predstavia ďalšie zaujímavé tituly.

Lenka Káčerova a Lenka Kúšteková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.