Tenisové derby na Mladosti

drzim-si-palce-nech-sa-mi-to-odrazenie-podariV pondelok, 4. Mája, si na dvorcoch SPU, za internátom Mladosť, vybavovali svoje „účty” tenisti oboch nitrianskych univerzít. Zelené loptičky, ktorých tam rozhodne nebolo málo, lietali sem a tam, niekedy podľa želania a niekedy úplne inak, ako to hráči plánovali.

Hráčov privítalo krásne počasie, a tak nič nebránilo tomu, aby sa s chuťou pobrali do hrania. Tenisti boli rozdelení do dvoch skupín, osobitne si zahrali dievčatá a chlapci. Účasť bola celkom zaujímavá, niektorí si nenechali turnaj ujsť napriek tomu, že museli presunúť nejakú tú skúšku, alebo ich nejaká neskôr čakala. Zahralo si teda deväť chlapcov a štyri dievčatá v zastúpení ako SPU, tak aj UKF, no prišli aj tenisti, ktorí si chceli zahrať jednoducho pre radosť z pohybu. Ako to už v športe býva, aj tu sa striedali dobré výkony s tými menej kvalitnými, celkovo to bol ale tenis na veľmi slušnej úrovni. Systém hry bol jednoduchý – dva skrátené sety a, ak bolo treba, jeden rozhodujúci tie-break, ktorý priniesol záverečný výsledok stretnutia. Na šiestich kurtoch si zahral každý s každým, takže sa tak vyhlo akýmkoľvek reklamáciám nespravodlivosti. Ochrannú ruku držal nad celým turnajom magister Ján Studenič, ktorý všetko veľmi profesionálne zorganizoval. Celý čas povzbudzoval hráčov slovami: „Nie je dôležité vyhrať, ale v prvom rade si zahrať a získať nové skúsenosti,” čím do celého turnaja vlieval veľmi uvoľnenú a pozitívnu atmosféru. Hráči bojovali a napokon sa dostavili výsledky. Prvé miesto si odniesli Ľuboš Michalička a Denisa Bieliková a len mierne za nimi zaostávali a druhé miesto vyhrali Matej Ňurcík a Andrea Poláčková. Pre všetkých boli ako výhra prichystané kvalitné tenisové lopty.

Hráčom gratulujeme, do budúcnosti prajeme veľa úspechov a končíme slovami pána Studeniča: „Športu treba dávať oveľa viac priestoru, dúfajme, že podobných akcií len pribudne.”

autor článku: Jozef Rybár
autor fotografie: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.