Parkovisko ako tanečný parket

publikum_rozhybala_skupina_zhluk

Ani tento október by nemohol začať inak, než tradičným Októberfestom. Skvelá nálada, čapované pivo, starí i noví študenti, hudba, spev, úžasní moderátori. Čo iné by si mohol študent prijať?

Pamätáte si ešte na predchádzajúci Októberfest? Veľká sála v hospodárskej budove ŠD Zobor bola preplnená vysokoškolákmi. Keby niekto hľadal zábavu aj tento rok tam, zameškal by skvelé koncerty. Pretože pódium pre vystúpenie hudobných skupín bolo postavené na parkovisku pred ŠD Zobor. Počasie vyšlo, takže na zábavu bol dostatočný priestor. Šiesteho októbra pár minút po šiestej večer vystúpila na javisko skupina Alalya. Po nich náladu zvyšovala Hudba z Marsu skladbami Skakamarátka, Šakalík, Astronaut a mohli by sme ešte pokračovať. Piesne, ktoré jednoducho nemohli chýbať. Medzi vystúpeniami si mohli niektorí z publika vyskúšať, aký je to pocit stáť na javisku a predvádzať sa . Ale nie ako speváci, ale ako súťažiaci v pití piva. Moderátori vedeli ako upútať pozornosť publika, kým sa kapely pripravili. Cieľom súťaže bolo vypiť pivo za najkratší čas. Dievčatá použili slamky, s ktorými im moderátori „chceli” zjednodušiť šancu na výhru, ale podľa ich výrazu sa to veľmi nepodarilo. Nakoniec víťazi dostali praktické darčeky od Študentského parlamentu. Koho by nepotešil napríklad dáždnik, hlavne v takom novembrovom počasí?

Po súťažiach vystúpila asi najviac očakávaná skupina, ktorá jednoducho nesmela chýbať – Zhluk! Na javisku aj v publiku panovala skvelá nálada, chuť tancovať a, samozrejme, zabávať sa. Kapela odštartovala vlastnou pesničkou, ktorú venovali zosnulému priateľovi. V ich repertoári nechýbali ani najznámejšie hity ako Celebration od kapely Kool&Gang. Musíme uznať, že naša skupina by ustála aj vo svetovej konkurencii.

Nálada gradovala, nemohli chýbať ani šoumeni, ktorí sa dostali na javisko a hádzali sa do davu, aby plávali príjemne naladeným publikom. Všetci očakávali záverečnú „bombu”, ktorou bola skupina Chiki Liki Tu-a. V ušiach mnohých z nás ešte stále doznieva pieseň Láska moja, de si.

A tak sme sa dopracovali k záveru večera. Komu nestačilo, mohol pokračovať v študentmi obľúbenej Pife, kde sa rozprúdila diskotéka až do neskorých hodín. Tancovačky sa ale nezúčastnili členovia Študentského parlamentu, ktorí patrili k organizátorom večera. Ich totiž čakala menej príjemná záležitosť, a to upratovanie. Klobúk dole, urobili skvelú prácu. Ráno bolo parkovisko v prekvapivo skvelom stave. Teraz ho necháme rôčik odstáť a o rok to tam opäť rozprúdime!

autorka článku: Sabína Nagyová, Kitti Halászová
autorka fotografie: Petra Milčevičová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.