Učebná pomôcka z dielne UKF

Publikácia Fenomén Bulvár na Slovensku, vydaná pod záštitou FF UKF, sa stane pomôckou pri výučbe pripravovaného predmetu základných a stredných škôl mediálna výchova.

Knihu 20. novembra 2009 pokrstila dekanka FF UKF Zdenka Gadušová, ktorá priznala, že je prekvapením, keď sa monografia študenta stane odporúčanou literatúrou pre školy. Žiaci tak majú vďaka doktorandovi žurnalistiky Marcelovi Lincényimu, ktorý spolupracoval so psychológom a vysokoškolským pedagógom Miroslavom Kohuťárom, k dispozícii prvé materiály k pripravovanému predmetu. Publikáciu odporučili ako učebnú pomôcku Štátny pedagogický ústav aj ministerstvo školstva. Autori pri jej tvorbe vychádzali zo skúseností v Českej republike, kde sa predmet mediálna gramotnosť vyučuje už tretí rok, no v začiatkoch chýbali adekvátne učebné texty. Monografia podáva ucelený obraz o slovenských médiách a zameriava sa najmä na bulvár, aby naučila žiakov eliminovať jeho negatívny vplyv.

autor článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.