Divadlo volá mladých

lavv2Žiaci, študenti, mládež, násťroční, puberťáci, jednoducho každý od 15 do 26 rokov. Všetkým tým je určená nová hra Divadla Andreja Bagara, ktorá vám možno ukáže, že problémy, ktoré trápia vás, trápia aj iných…LAVV je hra švédskeho autora Stefana Lindberga o piatich mladých kamarátoch, ktorí stoja na križovatke života a rozmýšľajú, ako pokračovať ďalej. Ich najväčším „problémom” je mladosť, jej dávajú všetko za vinu, chcú sa stať čo najskôr dospelými a žiť spokojný život. Trápi ich pocit samoty, cítia sa ako idioti a vyvrheli spoločnosti. Chcú mať vedľa seba niekoho, kto by ich chápal a bol by im oporou, niekoho, kto by ich ľúbil. Inscenácia odzrkadľuje dnešnú dobu, pohľad na život mladých ľudí. Ten pohľad je niekedy desivý, ale reálny. Hra však neponúka žiadne riešenia problémov, tie si každý musí vyriešiť sám. Po každom predstavení bude divákom k dispozícii psychologička, ktorá si s nimi pohovorí práve o problémoch, ktoré trápia ich a spoločne sa pokúsia nájsť riešenie.
Hra je obohatená aj o piesne, každá postava má tú „svoju”, ktorá odhaľuje jej vnútro. Veriaci Ábel (Matúš Krátky), (ne)zamilovaná Kristin (Alena Pajtinková), Bobina (Kristína Greppelová) túžiaca po vzťahu, rebel Max (Peter Oszlík) a „idiot” Hakan (Peter Kadlečík) sú spolužiaci blúdiaci v roji myšlienok. Nad nimi drží ochrannú ruku autorita predstavujúca dospelosť – Psychológ, Chodec, Ježiš, Školník, Lekár (Martin Fratrič). Na režisérsku stoličku si sadol Svetozár Sprušanský.
Otvorená hra o otázkach viery, sexu, lásky, dospievania… O vzťahoch s rodičmi, kamarátmi, učiteľmi…

Aj vy sa cítite byť sami? Príďte do Divadla Andreja Bagara na predstavenie LAVV! Termíny predstavení, ako aj iné zaujímavosti vrátane traileru nájdete na www.lavv.sk alebo www.dab.sk.

autorka článku: Lenka Káčerová
foto:
Mgr.art. Dalibor Krupka

Zdieľajte článok

Komentáre: