Kuriózna absolventka

Nepríjemnú byrokratickú skúsenosť má za sebou absolvent(ka) súkromnej Bratislavskej vysokej školy práva. Táto osoba štúdium dokončila ako muž, no do práce už nastupuje ako žena, podstúpila totiž zmenu pohlavia.

Absolventka bez problémov získala na ženské meno rodný list aj občiansky preukaz. Pri nástupe do zamestnania sa však vyskytli problémy s dokladovaním štúdia, ktoré je ešte vedené na muža. Žena teda požiadala vedenie svojej bývalej školy o vydanie nového diplomu na svoje súčasné, ženské meno. Ako však uviedol dekan Fakulty práva Jaroslav Ivor, nenašli žiaden právny predpis, ktorý by podobnú vec umožňoval. Žiadosť absolventky neskôr riešilo aj ministerstvo školstva, ktoré domnienku potvrdilo a vydať doklady neumožnilo. Žene mohla pomôcť novela zákona poslanca Martina Kuruca, ktorá by umožnila získať študijné doklady na novú identitu, na marcovom rokovaní ju však parlament neprijal.

autor článku: Boris Hostinský

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.