FOTO Slovakia 2010: úspech za všetky drobné

pa223130Portál ephoto.sk v spolupráci s partnermi pripravili na dni 22. -23. októbra 2010 druhý ročník výstavy fototechniky pod názvom FOTO Slovakia 2010. Po minuloročnom úspechu sme tam my, prívrženci fotografie, nemohli chýbať.

Za symbolický poplatok organizátori otvorili brány nie len na výstavu, ale aj na prednášky a workshopy. O tom, že program bol naozaj bohatý, svedčil fakt, že súčasne prebiehali semináre v dvoch a výstavy v troch sálach. Účastníci mali k dispozícii otvorený ateliér s modelkami a nasvietením. Úloh prednášajúcich sa chopili redaktori portálu ephoto.sk, odborníci zo spoločností Adobe, Sony, Nikon a iných. Priestor dostali aj fotografi zvučných mien ako Filip Kulisev či Michal Zajac.

Zaujímavou súčasťou tohto stretnutia bola fotoburza, kde si fotografi navzájom predávali a vymieňali svoju fototechniku. Bezkonkurenčnou ponukou pre tých, ktorí chcú na sebe pracovať, bola možnosť vypočuť si názor na ich portfólio od odborníkov pri stánku Asociácie profesionálnych fotografov SR alebo Stredoeurópskeho domu fotografie.

V pestrom obsahu programu si na svoje príšli tak skúsení mazáci vo fotografovaní, ako aj začiatočníci v práci zo zrkadlovkou. Počas dvoch dní sa návštevníci mohli zapojiť do niekoľkých súťaží o hodnotné ceny. Výhercovia si tak doplnili príslušenstvo k svojej fotografickej výbave.

Výstava Foto Slovakia 2010 predčila očakávania záujemcov a mnohí sa už teraz sa tešia na ďalší ročník. Prajeme dobré svetlo!

autorky článku: Bc. Petra Čergeťová, Bc. Zuzana Staníková
autor foto: Bc. Petra Čergeťová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.