Vodáci v rámci NUD splavovali rieku Nitru

Na pretekároch bolo vidieť plné sústredenie.Voda pod člnom i nad hlavami. Tak sa dá v skratke opísať záver IX. medziuniverzitných pretekov vo vodnom slalome študentov SPU a UKF, ktoré sa odohrali v dnešné popoludnie. Predtým, než súťažiacich a divákov odohnal dážď, sme však na úseku rieky medzi ŠD Nitra a hlavnou budovou UKF boli svedkami zapálených vodáckych bojov. Pozrite si našu fotoreportáž.

Pretekov sa medzi mužmi zúčastnilo 9 tímov, z nich tri z SPU. V ženskej kategórii súťažili iba tri dvojice, všetky z UKF a podelili si tak stupienky víťazov.

Výsledky:

Slalom muži

1. miesto: Grác Branislav (FPV/3. Roč.) – Adler René (PF/1. Roč.) – UKF
  2. miesto: Hrabovský Matej (FEM/3. Roč.) – Kochan Ľuboš (FEM/3. Roč.) – SPU
  3. miesto: Krnčok Martin (PF/3. Roč.) – Mutňanský Miroslav (FSŠ/3. Roč.) – UKF

Slalom ženy

1. miesto: Markusenková Elena (FPV/5. Roč.) – Ferliková Alica (FPV/5. Roč.) – UKF
  2. miesto: Ďuriačová Dana (PF/4. Roč.) – Schiffelová Lenka (PF/4. Roč) – UKF
  3. miesto: Masárová Stanislava (FSVaZ/4. Roč.) – Hrabovská Zuzana (PF/2. Roč.) – UKF

Fotogaléria:

autorka článku a fotografií: Dominika Babulicová