TnUAD stále v problémoch

Dusno na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka stále pretrváva. Rektora sa ani po tretíkrát nepodarilo odvolať, dôvod je prozaický – senát nebol uznášaniaschopný.

Neodôvodnené odmeny, kauza s bytmi či nevyriešené platby študentov neziskovej organizácii a v neposlednom rade strata akreditácií. Poškodené meno TnUAD by mohlo napraviť odvolanie rektora Ivana Knappa. To sa však doteraz nepodarilo uskutočniť a situácia sa nemení. Vyzerá to tak, že ani pätnásty akademický rok sa nevyhne problémom, ktoré univerzitu sprevádzajú už dlhšie. Pritom absolventi z TnUAD tvoria 3,73 % zo všetkých absolventov na Slovensku, študenti univerzity tvoria 2,65 %.

„Napriek tomu, že už dva roky nemôže prijímať nových študentov, prišlo nám na fakultu asi sedemdesiat prihlášok, ktoré sme museli vrátiť. Rovnaký počet sa hlásil napríklad aj na Fakultu priemyselných technológii, ktorá má všetky práva udeľovať tituly,” povedal v auguste pre Trenčianske noviny Jozef Tkáč, dekan fakulty mechatroniky.

Akreditačná komisia návrh o zmenu garanta v študijnom odbore Manažérstvo kvality produkcie neschválila. „Vzhľadom na to, že Fakulta mechatroniky do 31. augusta neodstránila nedostatky vytknuté Akreditačnou komisiou (tým, že nezabezpečila garantov študijného programu Manažérstvo kvality produkcie), uvedené právo zaniklo. V dôsledku toho fakulta od 1. septembra už neuskutočňuje žiadny akreditovaný študijný program” informuje oficiálna stránka Trenčianskej univerzity.

Študentom Manažérstva kvality produkcie bolo umožnené pokračovať v štúdiu v príbuznom študijnom programe Špeciálna strojárska technika.

autorka článku: Veronika Mráziková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.