Drum’n’drone koncert Lucas Perny & Miloslav Kollár

222464_371676332868847_1431013772_nV stredu, 24.10.2012 o 20:00 vystúpil v UTA pri FF UKF (v priestoroch ŠD Nitra) sólový bubeník a študent kulturológie, Lucas Perny, ktorého sprevádzal na syntetizátoroch (a ďalších nástrojoch) dlhoročný spoluhráč, multiinštrumentalista a absolvent histórie a politológie FF UKF, Mgr. Miloslav Kollár. Hudobníci vydali počas leta 2012 debutový, multižánrový album “Astral Gate“, ktorým otvorili novú kapitolu hudobnej kariéry.

Umelecká koncepcia projektu je založená na intuitívnej (improvizovanej) hudbe, vlastných kompozíciách z albumu “Astral Gate” a bubeníckych kompozíciách, ktoré Lucas vydal na svojich sólových albumoch a singloch (Psychedelic Springland, Newborn).

perny-kollar-plagat-uta-ukf

Rituálne bubnovanie a hudba, ktorá odmieta akékoľvek zaškatuľkovanie, integruje drum’n’bass, psychedelický rock a avant-gardnú hudbu v štýle bubnovania šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov. Viac si môžete o prečítať na oficiálnej stránke www.railman.szm.sk.

TS
Foto: Pavol Horváth, študent muzeológie FF UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.