Jesenné univerzitné dni opäť tu!

Po roku sa študenti a zamestnanci oboch nitrianskych univerzít postarajú o to, aby sa jeseň v Nitre poriadne vyfarbila. Nielen akademická obec, ale aj celé mesto ožívajú vedou, kultúrou, športom a zábavou. UKF a SPU opäť pripravili Študentské dni nitrianskych univerzít.

Ešte predtým, ako sa začneme trápiť štúdiom pred blížiacim sa skúškový obdobím, si pre nás vedenia univerzít v spolupráci s mestom Nitra pripravili množstvo podujatí. Tradičné jesenné univerzitné dni, ktoré nám už niekoľko rokov spríjemňujú zimný semester, budú aj tentoraz nabité skvelým programom. Na svoje si prídu všetci, ktorí sa chcú zdokonaliť v oblasti vedy a výskumu, ale tiež milovníci športových preborov. Uskutočnia sa v rôznych športových disciplínach a ten najočakávanejší – hokejový zápas UKF proti SPU – znovu naplní tribúny nitrianskeho hokejového štadiónu 12. novembra. Pripravte si bubny a hlasivky, o 19.00 h tu začne ľadové peklo!

Ak patríte k tým, ktorí uprednostňujú kvalitné spoločenské akcie, najlepšie naplnené tečúcim mokom, ani na vás sa nezabudlo. Mlieko oslávime 14. novembra na Milkfeste a pivo o šesť dní neskôr na Beerfeste, oba sa uskutočnia o 21.00 h na Pife. Minifestami sa ale akcie nekončia, 19. novembra sa budú baviť zoborské internátne bloky, ktoré si medzi sebou budú merať sily počas Intrákovice. Podujatia pre všetkých zábavy chtivých už tradične pripravuje Študentský parlament UKF, ktorého členovia nám tiež prezradili, že univerzitný ples UKF sa bude konať 23. novembra. Ak sa ho chcete zúčastniť, nezabudnite sa v dostatočnom predstihu postaviť do radu na predajných miestach, aby sa vám ušli vstupenky.

Nad celým jesenným podujatím prevzali záštitu rektor UKF Libor Vozár, rektor SPU Peter Bielik a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč. Okrem spomínaných akcií pribudne aj množstvo ďalších, ktorých presný zoznam nájdete na našej webovej stránke.

autorka článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.