Krajšie bývanie na Hospodári

Dobrá správa potešila a zároveň milo prekvapila začiatkom akademického roka 2012/2013 mnohých študentov UKF. Univerzita rozšírila ubytovacie kapacity na internáte ŠD Zobor – časť Hospodárska o 160 lôžok.

Krajšie bývanie na ŠD Hospodár

Druhú polovicu internátu, ktorá predošlý akademický rok nebola sprístupnená, otvorili už začiatkom zimného semestra. UKF totiž odkúpila budovu na Hospodárskej ulici od Slovenskej poľnohospodárskej univerzity za 1 410 000 eur z vlastných zdrojov. V izbách sa vykonali základné stavebné opravy a pribudol aj nový nábytok. Mnohí z tých, ktorí sa obávali bývania na Hospodári, boli teda príjemne prekvapení zo svojich vynovených izieb.

„V novej časti Hospodára sme vytvorili 32 nových buniek. Sú to dvojposteľové a trojposteľové izby, celkom sa vytvorilo spolu 160 lôžok,” informovala o rekonštrukcii riaditeľka ŠD Zobor Eva Machavová.

Dôvod na radosť mali aj niektorí zo študentov, ktorým boli pridelené izby v starej časti budovy. „Z nábytku, ktorý nám ostal po rekonštrukcii, sme vymenili aj starý nábytok na niekoľkých izbách na prvom a druhom poschodí,” dodala Machavová. Úroveň ubytovania na tomto internáte teda opäť o niečo stúpla. Otáznym však naďalej ostáva, či sa rekonštrukcie dočkajú aj ďalšie, zatiaľ neprerobené izby na Hospodári.

autorka článku: Kristína Biela